Najpopularniejsze szale do męskich stylizacji. Jaki szal wybrać?

Szale męskie od Giacomo Conti to gwarancja stylu, wysokiej jakości produktów, a także elegancji. Sprawdź jakie szale męskie będą modne w tym sezonie!

Historia szali męskich zaczyna się już w antycznych Chinach. Choć ewoluował i z jedwabnego stał się dzianinowy - wciąż jest modowym ulubieńcem wśród mężczyzn. Chłodne dni tuż, tuż - sprawdź szale męskie od Giacomo Conti i wybierz idealny dla siebie!

Szale męskie i ich rodzaje

Szale, nie tylko damskie, ale także męskie, już od dawna nie pełnią jedynie funkcji ochrony ciała przed zimnem. Na przestrzeni lat stały się eleganckim dodatkiem, który ma za zadanie urozmaicać strój i dobrze świadczyć o guście właściciela. Oczywiście nadal nosi się je w chłodne wieczory, by ogrzać szyję i uchronić się przed przeziębieniem lub zapaleniem gardła. Coraz większą uwagę przykłada się do wyboru męskich szali, tak by doskonale wpasowały się we wcześniej przygotowanej stylizacji. Jakie są rodzaje męskich szali? Można je podzielić przede wszystkim ze względu na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Najpopularniejsze rodzaje męskich szali są wykonane z tkanej wełny, drukowanej wełny oraz jedwabiu. Wpływa to na ich grubość oraz przeznaczenie. Szal wełniany jest dość gruby i ciepły, dlatego najlepiej prezentują się więc zimą. Dobrze chroni przed zimnem, a przy tym doskonale wygląda w połączeniu z zimowym płaszczem. Jedwabne szale wybiera się do półeleganckich stylizacji. Występują w różnych wzorach, dzięki czemu nietrudno znaleźć taki, który przypadnie do gustu. Natomiast szale z drukowanej wełny są dużo cieńsze niż te z wełny tkanej - idealnie pasują więc do jesiennych płaszczy.


Jakie szal męski do płaszcza?

Do płaszcza powinno się założyć szalik z niezbyt grubego materiału, tak by pasował do stroju. Płaszcz należy do ubrań typowo jesiennych, więc gruby, ciepły szal wyglądałby nienaturalnie w takim połączeniu. Do jasnych, beżowych płaszczy - a więc tych najbardziej popularnych, najlepiej będzie pasował szalik w kratę w jasnej kolorystyce. Dla ożywienia stylizacji można pokusić się o mocny akcent kolorystyczny, jakim jest czerwony szal męski do casualowych stylizacji. Należy jednak pamiętać, że im więcej wzorów i krzykliwych kolorów na szaliku, tym jego formalność maleje. Szalik może zawierać także ciemniejsze elementy - na przykład łączyć odcienie brązu i granatu. Doskonale wygląda także krata w kolorze ciemnej, głębokiej zieleni. Do ciemnego płaszcza założyć można szalik, który również będzie w ciemnej kolorystyce - na przykład w kolorze brązowym lub ciemnozielonym. Lepiej jednak nie zakładać czarnego szalika do czarnego płaszcza - odmienny od reszty element kolorystyczny może zdziałać cuda. Do płaszcza najlepiej pasuje szal z drukowanej wełny, chyba że jest to płaszcz zimowy - wtedy odpowiednim wyborem będzie szal z wełny tkanej.


Jak prawidłowo wiązać szalik męskie?

Jest wiele sposobów wiązania męskich szalików. Najbardziej popularny z nich to złożenie szalika na pół - należy przełożyć go przez szyję w taki sposób, by po jednej stronie były końce szalika, a po drugiej część środkowa. Następnie końce szalika trzeba włożyć w powstałą pętlę i niezbyt mocno zaciągnąć. Tworzy to elegancki i luźny węzeł, który szczelnie chroni szyję przed zimnem. Idealnym szalikiem będzie czarno-bordowy szal w paski, który gwarantuje maksymalną ochronę przed zimnem, a także pasuje do wielu stylizacji. Szalik powinien być na tyle mocno zawiązany, by chronić szyję przed chłodem, jednak nie na tyle mocno, by ściśle przylegać do szyi. To sprawi, że będzie wyglądał nieestetycznie. Innym, interesującym sposobem wiązania szalika jest okręcenie go wokół szyi tak, by jeden jego kraniec był po jednej stronie, a drugi po przeciwnej. Ta metoda najlepiej wygląda w przypadku szalików z cienkich materiałów. Niezbyt sprawdza się też w wietrzne dni - szalik wtedy łatwo się rozwiązuje. Czerwony kolor szalika wpadł Ci w oko? Sprawdź zatem inne czerwone elementy garderoby, jak chociażby czerwone szelki nie tylko dla maklerów