Czerwone szelki - nie tylko dla maklerów!

Szelki stanowią nie tylko uzupełnienie kreacji, ale mogą także zainspirować stylistów, nadając ich stylizacji zupełnie nowy wydźwięk.

szelki męskie

Akcesoria męskie mają tak samo duże znaczenie, jak w przypadku damskich stylizacji i tak samo, jak przy kobiecych ubraniach mogą one zmienić charakter całej kreacji. Jednym z dodatków, które niegdyś były niezwykle popularne, a teraz powracają do łask stylistów są szelki. Pierwotnie pełniły one wyłącznie funkcję podtrzymywania spodni w odpowiednim położeniu i na odpowiedniej wysokości, jednakże producenci podeszli do ich powrotu niezwykle kreatywnie i teraz szelki męskie w ofercie Giacomo Conti stanowią nie tylko uzupełnienie kreacji, ale mogą także zainspirować stylistów, niejednokrotnie nadając stylizacji zupełnie nowy wydźwięk.

Szelki do spodni i ich geneza

Pierwsze szelki pojawiły się już w XVIII wieku i na przestrzeni tych wszystkich lat pełniły dokładnie tę samą funkcję – utrzymywały spodnie w odpowiednim miejscu. Używali ich zarówno dorośli, jak i dzieci. Osobą, która unowocześniła tę część garderoby był Albert Thurston, a jego projekty były noszone aż do początku XIX w. Ciekawostką dotyczącą szelek jest fakt, że Samuel Clemens (bardziej znany jako Mark Twain) opatentował metodę regulowania i odpinania ramiączka w odzieży, stając się tym samym jednym z pierwszych osób, które otrzymały patent na ten rodzaj dodatków w USA.
Szelki jednak straciły swoją popularność podczas I Wojny Światowej na rzecz pasków wkładanych do szluwek spodni i choć do tej pory paski wygrywają pod względem popularności, to w Wielkiej Brytanii szelki wciąż są chętniej wybierane do uzupełnienia kreacji garniturowej.

Jak nosić szelki męskie?

To zależy od tego, na jakie wydarzenie się wybierasz. Jeśli spotykasz się ze znajomymi i na tę okazję komponujesz casualową stylizację, możesz zaszaleć, mieszając kolory i wzory. Do granatowych chinosów i białej koszuli dopasuj wytrzymałe szelki w kolorze bordowym, a kreację uzupełnij sneakersami. Przełamanie zasad i konwenansów jest jednak możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy podczas eventu obowiązuje styl nieformalny. W innym przypadku całą kreację, a w tym także dodatki należy skrupulatnie dopasować do okazji. Na przykład, gdy na zaproszeniu widnieje napis „white tie” lub „black tie”, a swój strój chcesz uzupełnić szelkami – wówczas wybieraj te w kolorze białym.

W jakich stylizacjach sprawdzą się szelki?

Męskie szelki do spodni można nosić na wiele sposobów, jednakże w zawsze powinny kontrastować z kolorem koszuli, czy bluzki w celu wyróżnienia się w całej stylizacji. Jeśli impreza, na którą się wybierasz nie ma zdefiniowanego dress codu, to do białej koszuli i czarnego garnituru najbezpieczniej będzie dobrać czarne szelki. Dla panów, którzy są wielbicielami nietuzinkowych rozwiązań polecamy szelki w kolorze czerwonym lub z ciekawym, kontrastującym wzorem. W przypadku luźnych stylizacji mamy szersze pole do popisu - zarówno jeśli chodzi o barwy, printy, jak i materiały z jakich są wykonane. Szelki męskie można założyć zarówno do koszuli jak zwykłego T-shirtu, w każdym przypadku będą wyglądały perfekcyjnie i nadadzą interesującego wydźwięku Twojej stylizacji.

Jakie są zalety szelek?

Niezaprzeczalnie szelki dodają uroku kreacji, ale są także bardziej komfortowe niż pasek, ponieważ nie uciskają brzucha, a bez trudu spełniają dokładnie tę samą funkcję – utrzymują spodnie w odpowiednim miejscu, na odpowiedniej wysokości. Szelki można nosić do luźniejszych spodni, co dla codziennej aktywności ma niemałe znaczenie. Jednak czasy, dla których noszono szelki tylko i wyłącznie dla wygody już dawno minęły – stały się one bowiem symbolem dobrego gustu, kreatywności oraz elementem stylizacji, który wyróżni Cię z tłumu 

szelki do garnituru