Kim jest arbiter elegantiarum? Skorzystaj z jego rad i stań się dżentelmenem w 2022 roku

Potrafisz ubrać się właściwie do okazji? Czujesz, że masz intuicję, dzięki której łączysz ze sobą poszczególne elementy stroju tak, że pasują one do siebie perfekcyjnie? A może wręcz na odwrót, zupełnie nie wiesz jak to robić i potrzebujesz wsparcia? Poznaj kogoś, kto Ci w tym pomoże – arbitra elegantiarum.

za inspiruj się garniturem

Autorytet w dziedzinie mody i mistrz elegancji – po prostu ekspert wizerunku

Arbiter elegancji to znawca, który wie, co założyć na daną okoliczność oraz potrafi w tej kwestii doradzić innym. Z reguły poznasz go po tym, że lubi zakładać stylowy męski garnitur, często ubiera koszulę, w zależności od upodobań dobierając do niej kamizelkę. Na pierwszy rzut oka robi świetne wrażenie, pokazując swoją dojrzałość, niezależnie od wieku. Zna współczesne trendy, jest świadom, dlaczego dane połączenia działają i jak są odbierane przez inne osoby. Dawniej takimi znawcami byli najwybitniejsi projektanci ubrań, wizjonerzy mody, którzy dyktowali trendy – na przykład Gucci lub Yves Saint Laurent.

Osoba pokroju eksperta od wizerunku wie, czym są dobre maniery oraz jak pokazać klasę. Jest koneserem stylu i potrafi zachować się w każdej sytuacji. Pozwoli, by kobieta jako pierwsza usiadła w towarzystwie, wstanie gdy będzie odchodzić oraz poczeka, by to szef przeprowadzający rozmowę o pracę, jako pierwszy wyciągnął rękę na powitanie. 

Od tych drobnych szczegółów zależy jakie wrażenie zrobisz na drugiej osobie od samego początku. To z kolei wpłynie bezpośrednio na Twoją przyszłość i karierę. Zachowując się szarmancko, jak dżentelmen nigdy nie poczujesz się niezręcznie. Pokażesz swoją kulturę osobistą wszystkim napotkanym osobom, dzięki czemu zyskasz przewagę w każdej rozmowie. Nic tak nie pomaga w budowaniu dobrych relacji, jak sympatia wzbudzona na samym początku. 

Jakimi zasadami kieruje się prawdziwy dżentelmen?

Arbiter elegantiarum jest zawsze schludnie i dobrze ubrany. Jego główną cechą są nieskazitelne maniery. To prawdziwy dżentelmen, którego kultura osobista jest na najwyższym poziomie. Zna zasady savoir-vivre, a także z łatwością się do nich stosuje. Oprócz tego nawet w trudnych sytuacjach potrafi zachować twarz, okazać dojrzałość i klasę. Nie oznacza to jednak, że jest sztywny. Potrafi żartować i robi to z kulturą.

Czytaj także:  Zasady ubioru - savoir vivre mody męskiej

Co zrobić, by stać się prawdziwym dżentelmenem?

W pierwszej kolejności musisz odnaleźć wzór do naśladowania. Poszukaj kogoś, kto wie jak się ubrać stosownie na daną okazję, zna podstawowe zasady etykiety oraz eleganckiego stylu. Następnie zacznij się od tej osoby uczyć. Może to być doradca w sklepie, który dobrze dobiera ubrania, znajomy czy nawet inspirująca strona na Instagramie. Ważne, by był to ktoś, kto zna zasady stylu. Arbiter elegantiarum wie, jak się ubrać. Osoby obeznane w świecie eleganckiego stylu wiedzą także jak wypada się zachować w konkretnej sytuacji, dlatego podpowiedzą Ci, co robić, by sprostać nawet najbardziej niespodziewanym sytuacjom w towarzystwie. 

wzór do naśladowania

Co ubrać na ślub, a co na rozmowę o pracę? 

Najważniejsze zadanie eksperta od wizerunku – doradcy w sprawach elegancji, to dawanie przykładu oraz inspirowanie innych. Wystarczy, że dba o swój wygląd, a sprawi, że wielu zacznie podobnie się ubierać oraz zachowywać. Taka osoba jest pewna siebie. Wszystko dlatego, że ma świadomość swojej nieskazitelnej prezencji i poczucia własnej wartości. 

Jeśli szukasz specjalisty, który pomoże Ci się ubrać na ważne wydarzenie w Twoim życiu, koniecznie odwiedź nasze salony Giacomo Conti. Doświadczeni eksperci od wizerunku znają się na modzie, dzięki czemu dobiorą Tobie odpowiedni strój oraz dodatki, które dopełniając Twoją stylizację. 

Uszyj swój garnitur na miarę – zacznij się ubierać idealnie!

Pragniesz stać się dżentelmenem — arbitrem elegantiarum? Zacznij się ubierać jak on. Kluczem jest oczywiście strój dopasowany do Twojego rozmiaru i sylwetki. Nawet najdroższa stylizacja, wykonana z najszlachetniejszych materiałów wygląda źle, gdy jest za duża lub zbyt obcisła. Tak samo w przypadku spodni czy koszuli. Dlatego w Giacomo Conti wyciągamy pomocną dłoń i szyjemy garnitur na wymiar spersonalizowany tylko dla Ciebie. Opiekujemy się naszymi klientami oraz spełniamy ich marzenia o męskich koszulach, oraz marynarkach dopasowanych perfekcyjnie do każdego rodzaju sylwetki.

szycia na miarę w Giacomo Conti

W Giacomo Conti tworzymy stroje dla prawdziwych dżentelmenów

Doświadczeni specjaliści zatroszczą się o Twoją wygodę i zadowolenie przez cały proces tworzenia garnituru specjalnie dla Ciebie. Z naszą ofertą szycia na miarę, uszyjesz strój swoich marzeń! A teraz zrobisz to o wiele korzystniej z 22% zniżki – specjalnie dla Ciebie na początek 2022 roku. 

Nasi eksperci w dziedzinie wizerunku pomogą Ci dobrać najwyższej jakości tkaniny do Twoich wymagań, dostarczane przez znanych na całym świecie producentów, o których przeczytasz więcej w naszym artykule: Jaki jest najlepszy materiał na garnitur szyty na miarę?  Dzięki temu Twój strój będzie wygodny, przewiewny oraz perfekcyjnie skrojony – przez co sprawdzi się w każdych warunkach.