Jaki jest najlepszy materiał na garnitur szyty na miarę?

Jak wyobrażasz sobie swój garnitur marzeń? Świetny krój, ulubione dodatki, wyrazisty kolor, który idealnie komponuje się z karnacją, a całość leży idealnie, dopasowana do Twojej sylwetki? Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że kluczem do perfekcyjnego stroju jest wybór odpowiednich tkanin.

szycie na miarę w Giacomo Conti

Najlepszy materiał na garnitur? Postaw na tkaniny, używane przez gwiazdy Hollywood, polityków i dwór angielski

Doskonale wiemy, że chcesz otrzymać produkt wykonany dokładnie i z najwyższą starannością. Dlatego wybieramy tkaniny od najlepszych producentów, znanych na całym świecie. Ich historia oraz wieloletnie doświadczenie to solidna podstawa, dzięki której można uszyć stylizacje dla najbardziej wymagających klientów. Poznaj kilku spośród naszych dostawców, którzy ubierają gwiazdy Hollywood, szyją garnitury do filmów oraz dostarczają tkaniny na dwór angielski.

SCABAL – bądź rozpoznawalny w swoim garniturze szytym na miarę 

Marzyłeś kiedyś o tym, by poczuć się gwiazdą Hollywood choćby na moment? Doświadczyć dreszczyku emocji, światła reflektorów, skierowanych na Ciebie, ogromnej ilość hormonów szczęścia i podekscytowania? Choć nie każdemu dane jest zagrać w filmie, to nie znaczy, że nie możesz poczuć się jak gwiazda, w stylowym męskim garniturze szytym na miarę. Właśnie takim wymaganiom, najbardziej znanych przedstawicieli show-biznesu, postanowił sprostać Otto Hertz, poprzez powołanie do życia w 1938 roku firmy SCABAL

W nieco ponad 40 lat stali się międzynarodową firmą, która dostarcza swoich luksusowych tkanin i szyje garnitury dla aktorów, celebrytów, a także polityków znanych na całym świecie. Wśród nich są między innymi Leonardo DiCaprio, Benedict Cumberbatch, który założył garnitur SCABAL na rozdaniu Oscarów w 2015 roku, Sean Connery oraz Barack Obama.

Potęgę i wyjątkowość ich projektów podkreśla fakt, że szyli garnitury także do najpopularniejszych filmów ostatnich lat. Ubrali głównych bohaterów w filmie „Wilk z Wall Street” Martina Scorsese. Garnitury z ich materiałów nosił również James Bond w „Casino Royale”, „Skyfall” i „Spectre”, Robert De Niro w „Kasynie”, a także Marlon Brando w „Ojcu Chrzestnym”.

Wyróżniają się za sprawą kilku czynników. Pierwszy to fakt, że mieli okazję współpracować z nietuzinkowym wizjonerem – Salvadorem Dalim. Specjalnie dla SCABAL stworzył on serię 12 obrazów na wyłączność, które miały być jego wizją ewolucji ubrań męskich w 2000 roku. Na tej podstawie powstały tkaniny inspirowane dziełami Dalego, będące prawdziwym arcydziełem. 

Oprócz tego ich prace są bardzo twórcze. Przykładem mogą być materiały inspirowane najpiękniejszymi miastami świata. By móc spełnić zapotrzebowanie wszystkich klientów, skonstruowali dwie osobne kategorie, tkaniny w stałej kolekcji – dostępne cały czas w ofercie firmy oraz sezonowe, ograniczone w czasie. Dzięki czemu, każdy może uszyć swój garnitur szyty na miarę.

producent luksusowych tkanin
source: https://www.scabal.com/en/

Hardy Minnis — królewski standard tkanin do męskich kreacji

Brytyjska marka, która wywodzi się od dwóch kupców Johna G Hardy’ego oraz J&J Minnisa, którzy sprzedawali bawełnę. Pod koniec XVIII wieku zaczęli budować swoją reputację, by w 1960 roku założyć oficjalną spółkę. Od tego czasu niezmiennie stawiają na tradycyjne metody produkcji. Za swoje podejście, uzyskali Królewski Nakaz, nadany przez Elżbietę II. Dzięki niemu zostali uprawnieni do oficjalnego sprzedawania swoich tkanin na dworze królewskim. 

Tym samym stali się częścią brytyjskiego dziedzictwa męskiej mody eleganckiej. Nie tylko hołdują tradycji krawiectwa, ale przede wszystkim, stawiają na dokładność i kompetentną obsługę. Każdy skrawek materiału, który wychodzi z ich rąk, jest na swój sposób uświęcony. Są znani z takich kolekcji jak Alsport, Fresco, czy QZ. Do dziś mieszczą się na Savile Row –  najbardziej prestiżowej ulicy związanej z modą męską. 

producent tkanin ubierający angielski dwór
source: https://www.hfwltd.com/hardy-minnis.html

Lanificio Cerruti — klasyczne garnitury na miarę gwiazd

Ich historia zaczęła się od prostej wzmianki na lokalnej liście, na której zostali zapisani jako osoby produkujące tkaniny. Działali przez pokolenia jako tkacze, zdobywając coraz większe umiejętności, doświadczenie oraz kapitał. Wszystko po to, by Antonio Cerruti wraz ze swoimi braćmi, kupił młyn, fabrykę i tym samym założył oficjalną firmę. Od tego czasu produkcja rosła, wchodząc na rynki zagraniczne, co doprowadziło do tego, że produkowali tkaniny dla żołnierzy podczas I wojny światowej.

W 1951 roku nastąpiła rewolucja. W momencie gdy działalność przejął najstarszy syn Nino Cerruti, założył on nową firmę o nazwie HITMAN, która miała specjalizować się w projektowaniu oraz produkcji odzieży męskiej. Do dziś marka, wykorzystuje swoją innowacyjność i wielopokoleniową tradycję, dzięki czemu zaopatruje w ekskluzywne ubrania wiele produkcji filmowych w Hollywood, między innymi „Air Force One”, „Szklana Pułapka”, „Milczenie Owiec”, „Pretty Woman” czy „Wall Street”.

Ubierają także sławy amerykańskiego aktorstwa, jak Harrison Ford, Jack Nicholson, Sharon Stone, Michael Douglas czy Clint Eastwood. Mogą się również poszczycić tym, że zaprojektowane nimi stroje nosił mistrz tenisa Jimmy Connors. Dodatkowo firma Cerruti na początku lat 90 ubierała najlepszych kierowców stajni Ferrari w Formule 1 – w tym samego Michaela Schumachera.

producend tkaniny Lanificio Cerruti
source: https://www.lanificiocerruti.com/

Sztuka krawiectwa i najwyższej jakości tkaniny - unikalne połączenie od Giacomo Conti

Historia naszych dostawców tkanin jest bogata i trwa już od wieków. To niesamowity zaszczyt dla nas, że możemy być jej częścią i przenosić wysoką jakość materiałów do naszej polskiej sztuki krawiectwa. Teraz i Ty masz szansę ubrać się w garnitur męski uszyty z królewskich materiałów lub marynarkę, którą noszą gwiazdy Hollywood. Znajdź najbliższy salon Giacomo Conti, gdzie szyjemy na miarę, a z pomocą naszego doświadczonego doradcy stworzysz swój dopasowany garnitur marzeń.