​Co warto wiedzieć o szyciu na miarę?

Jeśli oczekujesz najlepszej jakości tkanin, perfekcyjnie dopasowanych fasonów oraz uniwersalnego wykończenia, to szycie na miarę jest właśnie dla Ciebie.

szycia na mierę

Nienaganny wygląd to cecha charakteryzująca prawdziwych gentlemanów. Wybierając swoją stylizację warto zadbać o każdy jej szczegół. Jeśli oczekujesz najlepszej jakości tkanin, perfekcyjnie dopasowanych fasonów oraz uniwersalnego wykończenia, to szycie na miarę jest właśnie dla Ciebie.

Garnitury Made To Measure

marynarka szyta na miarę

Nie od dziś wiadomo, że garnitur garniturowi nierówny, a pozytywny odbiór stylizacji może zniszczyć nawet niewielki detal. Jednak estetyka to nie wszystko – tutaj w grę wchodzi o wiele lepsza jakość wykonania, a co za tym idzie możliwość użytkowania kreacji przez długie lata. Garnitury szyte na miarę są bowiem bardziej wytrzymałe.
MTM to metoda konstruowania odzieży, która ostatnimi czasy bardzo zyskała na swojej popularności, zwłaszcza wśród klientów ślubnych. Garnitury Made to Measure, to przede wszystkim dwie, niezwykle istotne składowe: doskonała tkanina oraz odpowiednio dopasowany krój.

Jak wybrać odpowiedni materiał garnituru szytego na miarę?

Najważniejsze, aby była to tkanina naturalna – wełna w połączeniu z lnem, jedwabiem, moherem, bawełną lub elastanem. Materiały te są trwalsze i wytrzymują wiele sezonów. Najchętniej wybieranymi producentami są tkalnie pochodzące z Włoch lub Anglii. Materiały od poniższych producentów cieszą się największą renomą:
 
  • Zegna,
  • Drago,
  • Marzotto,
  • Scabal,
  • Zignone,
  • Vitale Barberis Canonico,
  • Hardy Minnis,
  • Huddersfield,
  • Harrisons.
Warto zainwestować w najlepszej jakości tkaniny, które nawet z upływającym czasem nabierają szlachetnej platyny. Pamiętaj, aby odcień materiału pasował do Twojej karnacji.

Czytaj także: Co to jest koło barw i do czego służy?

 

O czym należy pamiętać wybierając szycie na miarę?

Krój – jest jednym z najistotniejszych elementów kreacji szytej na miarę, bowiem odpowiedni fason nadaje stylizacji doskonałe proporcje, a o jej ostatecznym wyglądzie może zaważyć nawet centymetr. Odpowiedni krój, to nie tylko podkreślenie zalet sylwetki, ale także umiejętne ukrycie jej mankamentów. Dlatego warto szczerze mówić o tym co w sobie lubisz, a co chciałbyś zakamuflować.
 

Proces szycia na miarę i jego etapy

ETAP I  - WYBÓR TKANINY
Proces szycia rozpoczyna się od wizyty w salonie stacjonarnym i rozmową z doradcą, na temat doboru odpowiedniej tkaniny. Omawiany jest wówczas skład materiałów, ich kolorystyka oraz przeznaczenie garnituru.

ETAP II - WYBÓR DODATKÓW
Na tym etapie wybierane są detale, które pozwolą Ci spersonalizować stylizację. Odpowiednie podszewka, guziki, kolor nici, rodzaj klapy, czy wybór kieszeni, sprawią, że projekt zostanie perfekcyjnie dopasowany do Twojego stylu.

ETAP III - DOPASOWANIE KROJU
Podczas III etapu wybierany zostaje fason stylizacji. Aby jak najlepiej dopasować kreacje do sylwetki, należy zdjąć miarę z osoby korzystającej z usługi MTM. W tej fazie procesu projektowania niezwykle istotna jest dokładność oraz skrupulatne przekazanie danych do konstruktorów, zajmujących się zamówieniem w kolejnych etapach.  

ETAP VI - FINALNE MIERZENIE
Garnitur na zamówienie jest już prawie gotowy. Teraz wystarczą tylko drobne poprawki w formie zwężenia, czy skrócenia kreacji, której na miejscu dokonuje krawiec. W tym momencie warto przyjrzeć się, w jaki sposób zachowuje się tkanina i jak materiał pracuje na sylwetce i ocenić, czy kolejne poprawki są niezbędne. Po tym etapie produkt jest już gotowy, szycie na miarę dobiegło końca. Perfekcyjnie skrojony garnitur jest gwarancją nienagannej prezencji.  

marynarka szyta na miarę
 

Dlaczego wybrać usługę Szycia na Miarę?

Metoda Made to Measure podkreśla oryginalność Twojego stylu i charakteru poprzez wybór detali garnituru. Dodatkowo jest to projekt stworzony w oparciu o Twoje potrzeby i upodobania i perfekcyjnie dopasowany do Twojej sylwetki.  
Wykończenie tkanin na płótnach sprawia, że produkty zamówione w usłudze MTM są zdecydowanie bardziej trwałe i cechują się najwyższą jakością.
Setki wyselekcjonowanych tkanin i materiałów o bardziej ekskluzywnym charakterze, specjalnie do szycia miarowego, dostępnych jest tylko i wyłącznie w usłudze szycia serwisowego.
 

Zainteresował Cię ten artykuł? Czytaj także: 4 rady, które pozwolą przedłużyć żywotność garnituru