Anatomia Garnituru - Tkaniny

ABC Dżentelmena to cykl artykułów, w którym rozkładamy garnitur na czynniki pierwsze.W trzeciej już części naszej modowej serii przygotowaliśmy informację na temat tkanin garniturowych.

ABC Dżentelmena to cykl artykułów, w którym rozkładamy garnitur na czynniki pierwsze. Aby odpowiednio dobrać go do swojej figury należy poznać jego elementy ..od podszewki. W trzeciej już części naszej modowej serii przygotowaliśmy informację na temat tkanin garniturowych. (Pierwsza dotyczyła marynarki i możecie ją znaleźć tutaj, druga natomiast spodni garniturowych oraz kamizelek).
 

Tkaniny

Jedną z ważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze garnituru jest tkanina, z której jest on zrobiony. Warto postawić na jakość i zainwestować w te szyte z najlepszych materiałów. Dzięki temu sprawimy, że odkształcenia spowodowane normalnym użytkowaniem szybko odzyskają swój pierwotny stan. Oczywiście najlepszym wyborem będzie tutaj wełna – tkanina naturalna – która sprawi, że ciało będzie mogło w niej spokojnie „oddychać”, sprawiając że Pan Młody będzie czuł się bardzo komfortowo.

O tym jakiej jakości jest wełna świadczy liczba nitek wykorzystanych do produkcji tkaniny – im większa, tym jest ona mocniejsza, cięższa, cieplejsza.

Inne materiały, które są wykorzystywane do produkcji garniturów:

BAWEŁNA - Tkanina pochodzenia naturalnego, przewiewna i wytrzymała, zapewnia duży komfort noszenia. Tkanina niestety łatwo się gniecie.

LEN - Tkanina pochodzenia naturalnego, bardzo przewiewna i wytrzymała, ma lekki połysk i jest szczególnie polecana na odzież letnią. Tkanina niestety łatwo się gniecie.

KASZMIR - Niezwykle ciepła i elegancka wełna, przy czym bardzo lekka i delikatna. Jest to prawdopodobnie najbardziej wartościowa, naturalna tkanina na świecie. Natomiast minusem jest cena, gdyż kaszmir jest znacznie droższy od zwykłej wełny.

JEDWAB - Tkanina pochodzenia naturalnego. Czysty jedwab nie gniecie się, nie powoduje uczuleń, bardzo dobrze zatrzymuje ciepło. Uwaga, tkanina jest bardzo delikatna i należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie -  nie wyżymać i nie suszyć na słońcu.

POLIESTER - włókno syntetyczne które charakteryzuje  duża odporność na rozciąganie  nie gniecie się, nie wymaga prasowania i szybko schnie. Poliester jest odporny na działanie promieni słonecznych, pleśni czy bakterie, nie powoduje uczuleń, a ponadto nadaje się do recyklingu.

STRETCH (LYCRA) - Jako dodatek w tkaninie zasadniczej powoduje że tkanina materiał jest rozciągliwy (domieszka elastycznych włókien)
 

anatomia garnituru