Anatomia Garnituru - cz.2

​ABC Dżentelmena to cykl artykułów, w którym rozkładamy garnitur na czynniki pierwsze. W drugiej już części naszej modowej serii przygotowaliśmy informację na temat spodni garniturowych oraz kamizelki.ABC Dżentelmena to cykl artykułów, w którym rozkładamy garnitur na czynniki pierwsze. Aby odpowiednio dobrać go do swojej figury należy poznać jego elementy ..od podszewki. W drugiej już części naszej modowej serii przygotowaliśmy informację na temat spodni garniturowych oraz kamizelki.

Przeczytaj też:      "Anatomia Garnituru - Tkaniny"

"Anatomia Garnituru - cz.1"

Kamizelka

To element, który z roku na rok podbija serca coraz większego grona mężczyzn. Obecnie można ją nosić albo w bardzo eleganckich stylizacjach, albo w wersji smart-casualowej. Włączając kamizelkę do zestawu garniturowego mamy pewność, że będzie to komplet o najbardziej wykwintnym charakterze – ten pozornie mały element dodaje niebywałego szyku każdemu dżentelmenowi.

Proponujemy, aby w tym sezonie Panowie sięgali po te dwurzędowe, z bardzo eleganckim kołnierzem o szalowym fasonie. W naszej ofercie znajdują się także jednorzędowe, klasyczne wersje kamizelek. Warto pamiętać, że trzyczęściowe garnitury są postrzegane jako bardzo formalne i eleganckie. Mężczyźni decydujący się na kamizelkę nawet po zdjęciu marynarki będą wyglądali znakomicie.

Spodnie

Wybierając spodnie należy zwrócić uwagę na to, aby były dopasowane do sylwetki mężczyzny. Panowie o nienagannej figurze mogą postawić na slimowane fasony, podczas gdy mężczyźni o masywniejszej budowie ciała powinni wybierać raczej regularne wersje.

Należy także dostosować wybrane spodnie do butów – warto pamiętać o zabraniu ich na przymiarki garnituru. Ułożenie nogawki na obuwiu ma duże znaczenie. Nie powinna być ani za długa ani za krótka i delikatnie nachodzić na but.

kamizelka szyta na miarespodnie szyte na miare