​W jaki sposób dobrać buty do garnituru?

Buty męskie mogą sprawić, że outfit nabierze niepowtarzalnego charakteru, ale także stać się przyczyną modowej porażki. Mimo tego, obuwie męskie często dobierane jest bez wiedzy i w nieprzemyślany sposób.

Trudno wyobrazić sobie, że nawet najmniejszy element stylizacji decyduje o tym, czy popełnimy modowe faux pas, czy też nasza kreacja wzbudzi zachwyt wśród innych uczestników eventu.

Buty męskie, jako jedne z kluczowych elementów ubioru mogą sprawić, że outfit nabierze niepowtarzalnego charakteru, ale także stać się przyczyną modowej porażki. Mimo tego, obuwie męskie często dobierane jest bez wiedzy i w nieprzemyślany sposób.
 

W jaki sposób wybrać buty do garnituru?

 
Zacznijmy od podstawowej zasady, jaką jest dopasowanie kolorystyczne, posługując się najczęściej występującymi barwami w męskiej garderobie.

Buty do czarnego garnituru

 
Jak wiadomo, im ciemniejszy garnitur tym bardziej formalny charakter stylizacji. Czarny garnitur zarezerwowany jest przede wszystkim na bardzo eleganckie okazje. Do takiej kreacji wybieramy tylko i wyłącznie buty w tym samym kolorze, najlepiej z lakierowanej skóry.

lakierki czarne

 

Sprawdź także: lakierowane buty ślubne

 

Buty do niebieskiego garnituru

 
Niebieski garnitur może stać się podstawą zarówno casualowego looku, jak i formalnej stylizacji. Wszystko zależy od dobranych dodatków. Jakie więc obuwie wybrać? Tutaj pojawia się zdecydowanie więcej opcji niż przy czarnej kreacji. W zależności od charakteru eventu możemy dobrać czarne, brązowe, burgundowe, czy też granatowe buty. Pamiętaj, że im jaśniejsze obuwie, tym mniej formalny charakter stylizacji.
 

Buty do szarego garnituru

 
W przypadku szarego garnituru obowiązuje podobna zasada, co przy granatowej stylizacji. Odpowiednim obuwiem okaże się te w kolorze czerni, brązu i burgundu. Poniżej kilka naszych propozycji. Doskonałą trwałość oraz jakoś wykonania gwarantują buty skórzane, które także nadadzą klasy całej stylizacji

brązowe butyczarne butybuty skórzane

Buty do grafitowego garnituru

 
W przypadku grafitowych garniturów unikamy butów w odcieniach brązu. Taką stylizację warto uzupełnić czarnym lub burgundowym obuwiem.
bordowe buty skórzanebuty lakierowane  

Buty do brązowego garnituru

 
Brązowy garnitur zakładany jest zazwyczaj podczas mniej formalnych spotkań. Do tego typu stylizacji dobieramy buty brązowe lub burgundowe. Ważne jest jednak, aby obuwie miało inny odcień niż garnitur. Z racji mniej eleganckiego wydźwięku brązowych stylizacji można do nich założyć oryginalne buty męskie – monki.
Brązowe buty premiumbrązowe butybuty zapinany na klamerke

Spodobał Ci się ten artykuł? Czytaj także - Odwieczny dylemat: mucha czy krawat?