Spodnie garniturowe i zasady ich użytkowania

Sprawdź, jak sprawić abyś zawsze wyglądał elegancko w spodniach garniturowych.

spodni garniturowe w kolorze szarym

Spodnie męskie
są ważnym elementem garnituru. Istotne jest, aby były dopasowane do sylwetki z precyzją.- Sprawdź nasz poniższy poradnik jak dobrać spodnie garniturowe, abyś  czuł się w nich komfortowo i stylowo.

Jakie rodzaje spodni pasują do garnituru?

W przypadku garniturów wizytowych  najbezpieczniejszą opcją będzie dobór spodni od zestawu w tym samym kolorze  i wzorze. Oczywiście możemy połączyć marynarkę w kratę z gładkimi spodniami.  Należy przy tym pamiętać, aby były zbliżone kolorem do  górnej części zestawu. Dobrym rozwiązaniem będzie rezygnacja z szerokich spodni, które zaburzają proporcję sylwetki,  mocno poszerzają optycznie dolne partie ciała. Warto postawić na wąskie  nogawki, delikatnie zwężane ku dołowi. Posiadają one klasyczny kant oraz najczęściej wykonane są z tkaniny typu wełna. Przykładem formalnej stylizacji są granatowe spodnie męskie w kratę do marynarki  w takim samym stylu.
granatowy garnitur w krate

Natomiast na co dzień warto postawić na casualowe zestawy, które w przeciwieństwie do wizytowych można samemu stworzyć, wybierając pasujące do siebie lub kontrastujące kolorem marynarkę i spodnie.  W takiej stylizacji najlepiej sprawdzą się  bordowe spodnie materiałowe Stefano z wysokogatunkowej bawełny, zestawione z granatową marynarką. To idealny komplet do zaprezentowania się w pracy i na niezobowiązujących wyjściach ze znajomymi.

bordowe spodnie w zestawie casual

W letnie dni, warto postawić  na casualowy zestaw, taki jak białe spodnie męskie Leonardo z koszulką polo w białym kolorze lub z jasną koszulą. Do tego zestawu, z powodzeniem będzie pasować beżowa marynarka w kratę.  Ta stylizacja idealnie sprawdzi się na każdą okazję, zarówno formalną, jak i na co dzień.
niebieska marynarka

Panowie, którzy preferują wizytowy, ale zarazem wygodny styl, polecamy czerwone spodnie Abramo z miękkiej bawełny. Wysokogatunkowa tkanina zapewni komfort podczas użytkowania. Spodnie świetnie zaprezentują się zastawione z granatową casualową koszulą. Ta stylizacja idealnie sprawdzi się na  wieczorne wyjście lub na co dzień do pracy.


Jak powinny leżeć spodnie do garnituru?

Spodnie garniturowe powinny być dopasowane tak, aby kieszenie nie rozchodziły się na boki. Ważne jest, dopasowanie ich pod kątem długości. Dawniej stosowano zasadę, że spodnie powinny sięgać do pięty. Jednak z biegiem lat zasada ta stała się nieaktualna. z uwagi na Dziś stosuje się ją  tylko do spodni z szerokimi nogawkami 23-25 cm. Obecnie Panowie coraz częściej wybierają wąskie nogawki w spodniach garniturowych typu slim. W tym przypadku spodnie o szerokości 18-21 cm powinny sięgać do górnej części cholewki buta a z przodu jedynie dotykać buta. Dzięki zastosowaniu tej zasady nie utworzą się nieefektowne załamania tkaniny.
 

Jak prać spodnie do garnituru?

Dla wielu mężczyzn dylematem jest sposób czyszczenia zestawu garniturowego. Oczywiście tak jak w przypadku marynarki, spodnie od garnituru również wymagają prawidłowego czyszczenia w pralni. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o samodzielnym praniu zapoznać się z informacją widniejącą na metce każdego produktu. Nieprawidłowe zastosowanie się do wskazówek może spowodować deformację i zniszczenie odzieży. Jeśli spodnie nie posiadają zabrudzeń, a chciałbyś jedynie je odświeżyć, skorzystaj z opcji prania na mokro w pralni. Jest ona bezpieczniejsza niż korzystanie ze sztucznych substancji. Oczywiście istnieje możliwość wyprania spodni w domu, ale tylko i wyłącznie jeśli producent na to zezwala. Wtedy powinieneś skorzystać z programu do delikatnych tkanin, a temperatura wody powinna wynosić 30 stopni. Następnie do pojemnika należy wlać płyn do prania ręcznego i gotowe!
Przy codziennym użytkowaniu spodni garniturowych warto zaopatrzyć się w wałek czyszczący do odzieży, który świetnie sprawdzi się do szybkiego oczyszczenia.
 

Jak prasować spodnie do garnituru?

Spodnie garniturowe stanowią podstawę eleganckiego ubioru na ważne okazję oraz do podkreślenia codziennego wizerunku. Warto zadbać o ich nienaganną czystość i schludność poprzez dokładne wyprasowanie. Zdarza się, że prasowanie spodni jest problematyczne dla osób użytkujących, ze względu na zagięcia pośrodku nogawki i pomiędzy szwem zewnętrznym i wewnętrznym. Dodatkowo materiał, z którego są wykonane są spodnie łatwo przypalić lub wyświecić.  W celu ułatwienia sobie zadania warto wyposażyć się w żelazko parowe lub parownicę. Pomocna będzie długa deska, aby spodnie można było wygodnie rozłożyć na całej jej długości. Poniżej znajdują się cenne wskazówki jak wyprasować spodnie w kant, krok po kroku:

1. Rozpocznij od wywinięcia spodni na wewnętrzną stronę i na płasko wyprasuj kieszenie.
2. Następnie rozprasuj powierzchnię rozporka, szwy i obszycia każdej nogawki, dopóki nie osiągniesz efektu, który cię zadowoli.
3. Przekręć spodnie na zewnętrzną stronę i przeprasuj pas. Aby to zrobić, najpierw załóż je na wąski element deski - tak, by nogawki luźno zwisały nad podłogą. Żelazko trzymaj delikatnie nad kieszeniami, aby uniknąć tworzenia się zagnieceń.
4. Ułóż nogawki spodni w kant – szwy zewnętrze i wewnętrzne powinny być idealnie pośrodku nogawek. Podnieś jedną z nich do góry, natomiast drugą prasuj, kierując się od dołu nogawki w stronę krocza. Powtórz tę czynność z drugą nogawką.
5. Kiedy już skończysz, utrwal kanty spodni parą z żelazka lub parownicy,  przesuwając żelazkiem po ich krawędziach z niedużej odległości. Następnie wyprasowane spodnie składamy na pół i tak wieszamy do szafy.
 

Spodobał Ci się artykuł? Czytaj także: Letnia moda męska i jej niezbędne elementy