Spinki do mankietów - małe rzeczy, które tworzą wielkie zmiany

Spinki do mankietów to eleganckie dodatki, których nie powinno zabraknąć w arsenale dżentelmena. Dostosowane do stylizacji stają się doskonałą biżuterią.

Eleganckie spinki do mankietów to niewielkie akcesoria, które powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego mężczyzny. Wiele osób wychodzi z założenia, że zarówno ich wybór, jak i sposób noszenia na określone okazje nie jest kwestią, nad którą warto się zastanawiać. Żeby jednak wszystkie elementy garderoby do siebie pasowały, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich spinek do mankietów. Podpowiadamy, na jakie okazje je nosić i o czym pamiętać podczas dobierania.

Spinki do mankietów a rodzaje mankietów

Na początku warto zaznaczyć fakt, że w męskich koszulach istnieją dwa typy mankietów. Pojedynczy oraz podwójny, zwany niekiedy francuskim. Koszule z pojedynczym mankietem określane są jako mniej formalne, natomiast te, które posiadają mankiet francuski zakładamy na bardziej wzniosłe okazje. Spinki do mankietów także dzielą się na określone typy. Mamy do wyboru takie z zapięciem w kształcie litery "t", spinki z łańcuszkiem lub nakrętką. Możemy nosić je do każdej koszuli, trzeba jednak pamiętać o ich odpowiednim dobraniu.

Czytaj także: Jak dobrać spinki do koszuli garnituru?

Z czego składa się spinka do mankietu?

Spinki do mankietów - choć są małe - zostały starannie przemyślane pod kątem konstrukcji. Standardowe spinki składają się z 3 części: 1. Ozdobnej części spinki, która jest najbardziej widoczna - ozdobiona często kamieniem, grawerem lub materiałem. Kolor i kształt dobierany jest indywidualnie przez mężczyzn. Dostępne są spinki w kształcie rakiety tenisowej, guzika lub ulubionej postaci z gry komputerowej. Najlepiej łączyć kolor spinek z innymi dodatkami takimi jak zegarek lub sprzączka od paska. 2. Słupka, czyli części, która jest łącznikiem części ozdobnej i przełącznika. Słupek najczęściej jest niewidoczny, ponieważ znajduje się w otworze koszuli. 3. Przełącznik, który blokuje ewentualne przesunięcia się spinki. Przełącznik jest obrotowy (90 stopni). Jego celem jest zablokowanie spinki w dziurce mankietu.

Na jakie okazje nosić spinki do mankietów?

Większość osób kojarzy noszenie spinek do mankietów z bardzo formalnymi okazjami, takimi jak na przykład wesela, pogrzeby lub bale sylwestrowe. Wynika to z faktu, że właśnie na nie najczęściej zakładamy eleganckie koszule z podwójnymi mankietami. Warto jednak podkreślić, że są to jednocześnie najpopularniejszy mit przekazywany od lat. Bardzo wielu mężczyzn nosi spinki do mankietów niezależnie od okazji i właśnie takie podejście powinno się wprowadzić do swoich codziennych zwyczajów modowych. Spinki do mankietów możemy bowiem z powodzeniem nosić zarówno do bardzo formalnych strojów, takich jak smoking, jak i do nieco luźniejszych i casualowych stylizacji. Tajemnica tkwi w dobraniu właściwego wzoru spinek do odpowiedniej koszuli. W naszej ofercie znajduje się obecnie bardzo dużo różnych wzorów i kolorów spinek do mankietów, które też wykonane są z różnorodnych materiałów. Właśnie dlatego bardzo łatwo jest znaleźć takie, które będą odpowiednie zarówno do prostej białej koszuli, jak i do takich w ozdobne paski. Różnorodność spinek do mankietów daje nam bardzo szerokie możliwości ich doboru, a one same mogą pełnić bardzo różne funkcje. Na bardzo formalnych okazjach takich jak ślub czy ważne zebranie w firmie, będą dokładnie odzwierciedlały naszą pozycję społeczną oraz klasę i elegancję. Natomiast używane na co dzień są po prostu świetnym ozdobnym dodatkiem do stylizacji, który doskonale wyraża nasz styl i osobowość. Jeżeli wybierzemy zestaw składający się z prostych ubrań w stonowanych kolorach oraz ciekawe i nieco bardziej ozdobne spinki do mankietów, będzie to idealne podkreślenie całego stroju oraz główny element stylizacji.


Zasady noszenia spinek do mankietów

O czym więc pamiętać przed doborem spinek do mankietów? Pierwszą i najważniejszą zasadą jest dobór spinek do okazji. Formalne spotkania oraz imprezy, takie jak ślub będą wymagały eleganckich dodatków pozbawionych ozdób oraz krzykliwych kolorów i wzorów. Kolejną kwestią, o której musimy pamiętać, jest kolor koszuli. Jeżeli wybierzemy klasyczną białą, możemy śmiało założyć, że będą do niej pasowały niemal wszystkie wzory spinek do mankietów. Jednak koszule niebieskie lub różowe wymagają już konkretnych wzorów. Pamiętajmy także, żeby spinki do mankietów były zrobione z tego samego materiału co pozostała biżuteria. Jeżeli mamy na siebie, na przykład, skórzaną bransoletkę warto zadbać o to, aby spinki do mankietu także miały wykończenie ze skóry. Zakładając spinki, pamiętajmy także, że ich wzór powinien być widoczny z zewnętrznej strony mankietu. Spinki do mankietów to szalenie uniwersalny dodatek, który można z powodzeniem dobierać do stroju na każdą okazję. Nie ograniczają się jedynie do bardzo formalnych stylizacji, ale będą prezentowały się świetnie także na co dzień. Warto jednak pamiętać o zasadach, które pozwolą nam uniknąć modowej wpadki i sprawią, że niezależnie od okoliczności będziemy wyglądali spójnie i elegancko. Na rynku znajduje się mnóstwo rodzajów spinek do mankietów, dlatego każdy z pewnością znajdzie te idealne dla siebie.

Czytaj także: Koszula w paski - jak wykorzystać jej potencjał?