Jak dobrać spinki do koszuli garnituru, aby wyglądać elegancko?

Klasyczne i eleganckie spinki do koszuli garnituru - jakie wybrać? Sprawdź nasz poradnik i dostępne spinki do mankietów w sklepie Giacomo Conti!

spinki do koszuli

Po czym poznać, że stylizacja jest kompletna? Zwracając uwagę na drobne szczegóły, jakimi zdecydowanie są spinki do mankietów. Ten elegancki dodatek przeznaczony jest na szczególne okazje. Czym kierować się podczas wyboru spinek do mankietów? Jakie są zasady dobierania stylizacji i dlaczego warto kierować się 3 ważnymi regułami? Sprawdź dalszą część wpisu.

Spinki a kolorystyka

Najczęstszym kolorem wybieranym jako szlachetny dodatek są spinki w kolorze złotym, miedzianym lub srebrnym. Wybierając spinki do stylizacji, podkreślasz jednocześnie rangę wydarzenia - na przykład ślub. Wybór modeli spinek jest naprawdę ogromny, ale warto pamiętać, że spinki powinny być dopasowane do kolorystyki stylizacji lub najważniejszych elementów garderoby. Złote spinki do koszuli pasują do garniturów i marynarek o ciepłej barwie - beżach lub brązach. Srebrne spinki natomiast będą współgrać z koszulami i garniturami o zimnych barwach - szarościach i błękitach. Modne i chętnie wybierane okrągłe spinki zdobione kamieniem to propozycja dla mężczyzn, którzy zwracają szczególną uwagę na detale. Kamienie otoczone są elegancką obwódką, przez co wyglądają luksusowo i przyciągają wzrok. Należy jednak pamiętać, że wybierając spinki ze zdobieniami, osoba towarzysząca powinna posiadać element garderoby w tym samym kolorze. Może to być sukienka, torebka, buty lub bolerko. Dla mężczyzn, którzy cenią klasykę, ale jednocześnie chcieliby do stylizacji wdrożyć trochę koloru, prostokątne spinki spiszą się najlepiej.

Spinki Giacomo Conti

Męska stylizacja a dobór spinek do koszuli

Męska koszula ewoluowała na przestrzeni wieków - od szat kapłanów w Egipcie, po greckie chitony, średniowieczne koszule z lnu, aż po renesansowe jedwabne i kolorowe koszule we Włoszech. Choć charakter koszuli wciąż się zmieniał, nadal był najważniejszym elementem mody męskiej. Podobna ewolucja dotyczyła mankietów - od średniowiecza, mankiety zawiązywano sznurkami, a później kokardami. XIX wiek przyniósł wykonywanie mankietów z grubszych tkanin, które należało krochmalić. Kokardy i delikatne guziki przestały spełniać swoją funkcję. Dopiero podczas rewolucji przemysłowej powszechne stały się spinki, wykonywane ze stali i miedzi. Obecnie, wybór spinek do mankietów jest ogromny - uwzględniając kolor, surowiec, a także… nietypowy kształt! Coraz częściej młodzi mężczyźni eksperymentują z modą i nie boją się wybrać ekstrawaganckich dodatków. Spinki często dobierane są przez nich na podstawie własnych zainteresowań, charakteru lub pasji - dlatego coraz częściej w ofertach sklepu można znaleźć spinki o kształcie kotwicy, piłki nożnej lub komiksowych bohaterów. Spinki z motywem szachownicy wykonane są ze srebra i masy perłowej, która mieni się kolorami. Minimalistyczne i zarazem eleganckie spinki podkreślają indywidualny charakter noszącego.

Spinki Giacomo Conti

Najważniejsze zasady przy wyborze spinek do mankietów

Dla mężczyzn, którzy nie chcą zbytnio eksperymentować z modą, warto, aby wybrali spinki pasujące do koloru wybranego elementu stylizacji. Przykładowo: szary garnitur, biała koszula i czarne spodnie - idealne będą spinki w kolorze srebrnym. Zgodnie z zasadą, mankiety koszuli powinny wystawać spod mankieta marynarki na około 1,5 cm, kiedy mamy opuszczone ręce w dół. Ważną kwestią jest odpowiednie dobranie obu długości, aby podczas ruchu był widoczny mankiet koszuli, bez reszty rękawa. Tylko w taki sposób, spinki będą wyraźnie zaakcentowane. Wybierając spinki do mankietów, należy kierować się prostymi, 3 zasadami: Spinki do mankietów nosimy wyłącznie do sytuacji formalnych - jako że spinki są elementem formalnego stroju, należy je zakładać tylko wtedy, kiedy sytuacja tego wymaga. Spinki do mankietów wymagają założenia krawata - brak krawata może spowodować dysonans pomiędzy formalnym charakterem ozdób a luźnym, casualowym stylem. Dla stworzenia spójnej stylizacji niezbędny jest krawat lub mucha. Odpowiednia koszula - założenie spinek wymaga odpowiedniej oprawy. Podstawowym wymogiem jest koszula. Jej kołnierz oraz mankiety powinny być usztywniane. Mankiety skrojone pod kątem prostym są uważane za najbardziej formalne. Posiadające ścięty narożnik lub zaokrąglenie są mniej formalne. Wybierając spinki do mankietów, sprawdź również koszule.
spinki z niebieskim kamniem
Któraś wpadła Ci w oko? Sprawdź jak wygląda modelowanie sylwetki za pomocą koszuli.