Modne dodatki dla eleganckiego seniora

Czy z racji swojego wieku seniorzy powinni rezygnować z eleganckich ubrań i dodatków? Jesteśmy pewni, że nie! Sprawdź nasze propozycje modnych dodatków dla seniora!

czerwony krawat dla seniora

Jakie wybrać dodatki dla eleganckiego seniora?

Specjalne okazje wymagają specjalnego ubioru, w tym garnituru. Dobrze ubrany senior wzbudza podziw otoczenia i ogólny szacunek. W połączeniu ze swoją życiową wiedzą i doświadczeniem, senior staje się autorytetem dla młodych osób.Jakie dodatki powinien uwzględnić każdy senior, który może mieć wypracowany własny styl? Sprawdziliśmy uniwersalne akcesoria, które na kilka sposobów mogą uatrakcyjnić każdą stylizację.

Czytaj także: Męski niezbędnik - drobne dodatki do garnituru

Krawaty dla eleganckiego seniora

Każdego sezonu pojawiają się modne odcienie. Trendy 2020 są zupełnie inne. Jednym z kolorów, który będzie przodującym w tym roku, jest niebieski. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać nieco nudno i zbyt bezpiecznie, ale połączenie różnych odcieni niebieskiego sprawia, że kolor ten jest ekscytujący i modny. Wybór odcienia niebieskiego do krawata zależy całkowicie od Twojego stroju. Jeśli masz na sobie granatowy garnitur, najlepiej wybrać niebieską koszulę z jasnoniebieskim krawatem. Jeśli chcesz uzyskać niebieski total look, połącz różne odcienie niebieskiego, które są blisko siebie, aby uzyskać elegancki efekt tonalny. Oprócz wyglądu tonowego, w tym roku również nie należy lekceważyć jasnych kolorów. Tutaj kombinacja kolorami jest szczególnie ważna. Czy pomimo dojrzałego wieku chcesz nosić swój garnitur w nowoczesny sposób? Połącz beżowy lub piaskowy garnitur z białą koszulą i jasnoróżowym, lub jasnoniebieskim krawatem. Ekstremalny kontrast zapewnia nowoczesny wygląd stylizacji, którego nie boją się pewni siebie seniorzy.

Poszetki jako dodatek to garnituru

Poszetka jest symbolem ponadczasowej elegancji. Nadaje garniturom odrobinę koloru, a cały strój ma osobisty akcent na bardzo różne okazje. Jest to małe akcesorium o dużym wpływie na całość stylizacji. Kiedy dwuczęściowy zestaw stał się standardem dla męskich szaf w XIX wieku, na początku eleganccy mężczyźni trzymali chusteczkę w kieszonce na klapie marynarki. Od lat 60. XX wieku hollywoodzkie ikony, takie jak Fred Astaire i Clark Gable, wykorzystywały ten niewielki kawałek tkaniny jako modny dodatek - tak narodził się trend, który wszyscy chcieli naśladować. Od tego czasu, poszetka to nieodzowna część eleganckiego krawiectwa. Powinieneś jednak wiedzieć, jak prawidłowo go nosić. Materiał można składać różnie w zależności od okazji, a podstawowym wymogiem jest nieskazitelne wyprasowanie poszetki tak, aby nie było żadnych zagnieceń. Małe, drobne szczegóły, często robią różnicę.


poszetka w paisleyposzetka w paski

Spinki do krawatów

Stylowe szpilki do krawata na uroczysty wieczór lub jako praktyczne akcesorium do utrzymania krawata na miejscu. Nasze szpilki do krawatów są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i są dostarczane z pudełkiem prezentowym. Podczas noszenia spinki do krawata należy upewnić się, że jest on przymocowany między trzecim a czwartym guzikiem koszuli. Wybierając szpilkę do krawata, weź również pod uwagę kolor i materiał innych akcesoriów, takich jak spinki do mankietów, sprzączki do paska lub zegarek na ręce. Więc uzupełniasz swój strój w doskonały sposób. Szpilka do krawata powinna również pasować do Twojego stroju.

Czytaj także: Piny do garnituru - mała rzecz, a cieszy

spinki do mankietów prostokątne spinki

Rękawiczki - ciepłe i wygodne

Wysokiej jakości rękawiczki męskie dla seniora muszą przede wszystkim mieć jeden cel: utrzymać ciepło dłoni. Dla entuzjastów sportów na wolnym powietrzu i zagorzałych spacerowiczów, rękawice męskie muszą być w stanie zrobić znacznie więcej. Po pierwsze, wilgoć nie powinna przenikać przez męskie rękawiczki. Wodoodporne materiały zewnętrzne zapewniają, że wilgoć pozostaje na zewnątrz, a ciepło rękawic jest zachowane. Ponadto męskie rękawiczki do użytku na zewnątrz powinny być wytrzymałe. Oczywiście istnieje wiele innych typów rękawic, takich jak skórzane rękawiczki, rękawiczki bez palców lub rękawiczki alpejskie. Wszystkie charakteryzują się jedną rzeczą, a mianowicie ich siłą rozgrzewającą. Bez względu na to, jakie rękawiczki wybierzesz, lodowate dłonie zdecydowanie należą do przeszłości!

Skarpety dla seniora

Zestawiając idealny strój, tematowi skarpetek często nie poświęca się tyle uwagi co pozostałym akcesoriom. Mały, rzekomo nie tak ważny detal dopełnia strój i nadaje Twojemu wyglądowi ostateczny akcent. W przypadku klasycznego biznesowego ubioru, czarne lub przynajmniej ciemne skarpetki do kolan są niezbędne. Jeśli pracodawca nie określa sztywnych przepisów dotyczących ubioru, możesz również coraz częściej nosić modne skarpetki z garniturem. Ale upewnij się, że kolor skarpety znajduje się w innym ubraniu powyżej talii. Na przykład dopasuj skarpetki do koszuli, krawata lub kieszeni. W końcu kto powiedział, że senior nie może obejmować wysokich stanowisk? Jaki kolor i jaką długość powinny mieć skarpetki? Kolor skarpet powinien pasować nie tylko do butów, ale także do spodni. Kontrast ze spodniami i resztą odzieży nie powinien być zbyt duży, jeśli chcesz sprytnie połączyć skarpetki. Z jakiego materiału powinny być wykonane? Zimą warto nosić ciepłe wełniane skarpety lub skarpetki z kaszmiru. Jednak w lecie skarpetki powinny mieć efekt chłodzący i być szczególnie oddychające.

Czytaj także: Skarpety na różne okazje