Kolorystyka garnituru i jej znaczenie

Co mówi o Tobie kolor garnituru?

granatowy garnitur

Pierwszy komplet składający się z marynarki, spodni i kamizelki uszytych z tego samego materiału pojawił się w XIX wieku. W pierwszej kolejności ubiera się w niego jedynie arystokracja oraz najbogatsi mieszkańcy miasta, dopiero później później przyszedł czas na gwiazdy filmowe oraz muzyków jazzowych. Przepisem na idealną stylizację jest doskonale skrojony garnitur, dopasowany do naszej sylwetki, dopełniony białą, klasyczną koszulą.

Tak naprawdę każdy, mężczyzna powinien mieć w swojej szafie choć jeden uniwersalny garnitur. Przygoda z tym typem odzieży rozpoczyna się zazwyczaj na maturach, kiedy to już pełnoletni młodzieniec staje przed jednym z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Następnie taki garnitur może zostać wykorzystany przy okazji pierwszych uroczystości na uczelni, dlatego niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego koloru oraz ponadczasowego fasonu, który zapewni perfekcyjną prezencje przez te kilka lat młodości.
Z biegiem czasu w życiu mężczyzny przychodzi ten jeden wyjątkowy dzień, wówczas warto przejrzeć garnitury ślubne w różnych wersjach kolorystycznych i dobrać je zarówno do charakteru uroczystości, jak i osobowości przyszłego Pana Młodego.
Młodsi panowie mogą pokusić się o odważniejsze kolory, przez co zwiększa im się pole manewru. Nie oznacza to jednak, że wiek warunkuje Twoje wybory. Jeśli czujesz się dobrze w oryginalnych rozwiązaniach w niestandardowych odcieniach nie musisz się ograniczać.  
 

Niebieski garnitur męski

granatowy garnitur
Dobrze dopasowany do Twojej sylwetki zestaw, będziesz mógł nosić od rana do wieczora, do pracy i na uroczystości rodzinne. Najlepiej sprawdzi się garnitur ciemnogranatowy o klasycznym fasonie, np. granatowy garnitur Cristiano lub garnitur Leonardo w kolorze niebieskim
Taliowana marynarka fantastycznie podkreśli męską sylwetkę. Warto zwrócić uwagę na wykorzystane w projekcie materiały. Ważne jest, by wybrać dobre jakościowo tkaniny, wtedy mamy pewność, że garnitur posłuży nam przez wiele lat. Dodatkowo spodnie o kroju typu slim z klasycznym zaprasowaniem w kant wysmuklą Twoją sylwetkę.
Co mówi o Tobie wybór granatu?
Granat, to kolor, w którym najlepiej czują się ludzie o silnej osobowości, pewni swoich przekonań, z poczuciem własnej wartości.  

Garnitur męski szary

szary garnitur
Pośród oferty mody męskiej coraz bardziej popularne stają się szarości. Podobnie jak granaty, czy czernie, idealnie nadają się na spotkanie biznesowe lub uroczystości rodzinne. Jednak przy dokonywaniu wyboru pamiętaj o tym, że im ciemniejszy odcień szarości tym bardziej klasyczny i ponadczasowy staje się garnitur. W ciepłe, słoneczne dni warto jednak zaopatrzyć się w jaśniejszy model, np. szary garnitur męski Leonardo z kolekcji Jaguar.
Jeśli zestaw ma służyć Ci przez wiele lat, staraj się unikać błyszczących tkanin oraz ekstrawaganckich fasonów. Pamiętaj, że im prostsze projekty, tym bardziej uniwersalny jest ich charakter. Wybieraj więc matowe, jednobarwne modele.
Co mówi o Tobie wybór szarości?  
Jest to kolor dla prawdziwych indywidualistów, dla ludzi prawych i uczciwych. Osoby wybierające te barwy mają pogodne i spokojne usposobienie, są wierne w przyjaźni i w miłości.

Garnitur męski w kolorze bordowym

garnitur bordowy
Kolor bordowy z pewnością nie należy do ponadczasowych barw, jednakże są okazje, gdzie ten odcień prezentuje się znakomicie. Do takich uroczystości bez wątpienia możemy zaliczyć własny ślub. Co mówi o Tobie wybór tego intensywnego koloru? Bordo wybierane jest zazwyczaj przez osoby oryginalne, żądne przygód, ciekawe świata i ludzi oraz te o nieprzeciętnej osobowości  
Ta królewska barwa sprawi, że wyróżnisz się z tłumu. Bordowy garnitur w fasonie slim to elegancja w pełnej krasie, a klasyczna marynarka oraz lekko zwężane ku dołowi spodnie to uniwersalny krój dla wielu typów sylwetek.

Klasyczny czarny garnitur

garnitur czarny
Klasyczny czarny garnitur jak model Cristiano świetnie dopasuje się do Twojej sylwetki. Czarny kolor jest zarezerwowany głównie na eventy i spotkania organizowane po zachodzie słońca. Czarna barwa jest na tyle uniwersalna, że dobrać można do niej dosłownie wszystko – oczywiście finalny wygląd stylizacji powinien być odpowiedni do charakteru danej okazji.
Co mówi o Tobie wybór czerni? 
Kolor czarny wybierają osoby, które chadzają własnymi ścieżkami, są konsekwentne w działaniu, wytrwałe oraz uparte w dążeniu do celu. 

Czytaj także: Jaki kolor garnituru na wyjątkowe okazje?