Jak wybrać wiosenny płaszcz?

Płaszcze wiosenne męskie - klasyczne eleganckie modele, które powinny zagościć w szafie każdego mężczyzny. Sprawdź porady od Giacomo Conti, jaki płaszcz wybrać!

męski płaszcz na wiosnę

Jakie odzienie wierzchnie wybrać na wiosnę 2020? Sprawdź płaszcze męskie na okres wiosenno-letni od Giacomo Conti! Dni coraz dłuższe, a powietrze jakby trochę cieplejsze? To oznaka nadchodzącej wiosny! Okryć wierzchnich dla mężczyzn jest naprawdę sporo. Dlatego w poradniku zawrzemy najważniejsze informacje na temat eleganckich płaszczy, które powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny!

Wiosenna aktywność, a wybór płaszcza

Sprzyjająca pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu w trakcie weekendu. Wiosna to także czas na romantyczne śluby, a wtedy możemy wybrać elegancki płaszcz z ozdobnymi pagonami. Jednak w środku tygodnia, przemieszczając się do miejsca pracy lub na spotkania biznesowe niezbędny będzie dwurzędowy płaszcz Alvaro w kroju slim to przykład eleganckiej stylizacji. Najważniejsze, aby płaszcze nie krępowały ruchów.

płaszcz dwurzędowy lekki granatowy płaszcz


Jaki fason powinien mieć męski płaszcz wiosenny?


Wybór płaszcza należy determinować od kilkoma czynnikami: 1. Materiałem. Najlepszym wyborem będą wełniane płaszcze (wełna owcza, kaszmir lub wełna z wielbłąda). Kaszmirowy płaszcz męski zagwarantuje ochronę też w chłodniejsze dni - ten materiał jest nawet lepszy od klasycznej wełny. Niezwykła miękkość i eleganckie wykończenie sprawiają, że taki płaszcz pasuje na najbardziej eleganckie wyjścia. Należy pamiętać także o podszewce - nie może być wykonana z poliestru, ponieważ będzie blokować naturalne właściwości materiału, z jakiego został wykonany płaszcz. Długości Eleganckie płaszcze powinny zakrywać pośladki do połowy lub w całości. Wysocy panowie mogą jednak wybierać płaszcze dłuższe, nawet za kolano albo do kostek. Krótkie płaszcze powinny sięgać do połowy uda - wpisują się zarówno w casualowy, jak i klasyczny styl. 2. Sylwetką. Prawidłowe dobranie płaszcza do sylwetki może czynić prawdziwe cuda. Swoboda ruchów i zakrycie niedoskonałości figury poprawią samopoczucie każdemu. Jakie fasony zatem wybrać? Dla panów z brzuszkiem niepolecane są płaszcze dwurzędowe, ale luźne okrycia nieopinające ciała. Dla mężczyzn z szerokimi barkami polecamy płaszcze z szerszą górą, z klapami i guzikami zaczynającymi się na środku klatki piersiowej. Z kolei dla panów, którzy chcieliby stworzyć idealne proporcje i poszerzyć optycznie barki, doskonale sprawdzi się męski płaszcz ze stójką. Szczupli panowie z pewnością będą chcieli zaznaczyć swoją wąską talię - w tym przypadku polecamy taliowane płaszcze, które podkreślą smukłą sylwetkę. Dobrą opcją będzie założenie płaszcza dwurzędowego, które sprawią, że szczupli mężczyźni będą wyglądać masywniej. Koloru płaszcza. Najbardziej uniwersalnym kolorem będzie czerń, która nadaje się zarówno na co dzień do pracy, jak i na oficjalne sytuacje - np. ślub. Szare i beżowe płaszcze są trudniejsze w utrzymaniu (łatwo je zabrudzić w czasie codziennych aktywności), lecz wyglądają naprawdę elegancko. Na dodatek, są doskonałą bazą do stylizacji - łatwo można łączyć je z dodatkami w innych kolorach. Neutralnym kolorem płaszcza będzie granat, który pasuje zarówno do pracy jak i na co dzień.

granatowy trencz beżowy dwurzędowy płaszcz



Bez kołnierza czy z kołnierzem?


Najpopularniejsze modele płaszczy z kołnierzem to: dyplomatka - przeważnie jednorzędowa, sięgająca do kolan, najlepsza na oficjalne uroczystości, bosmanka - posiada otwarte klapy, najczęściej jest też dwurzędowa. Bosmankę określa się jako będącą na skraju stylu eleganckiego i casual.


trencz na wiosnę niebieski płaszcz


...a może płaszcz z kapturem?

Najciekawszym modelem płaszcza z kapturem jest angielska budrysówka, która posiada (jak prawie wszystkie płaszcze) militarne korzenie. Płaszcz ten charakteryzuje się kapturem oraz trzema lub czterema kołkami w roli guzików. Budrysówka pasuje wyłącznie do stylizacji casualowych z jeansami i męskimi traperami.


Wiosenna kolorystyka i ponadczasowe modele

Ponadczasowym modelem z całej gamy dostępnych płaszczy z pewnością jest trencz (nazywany również prochowcem). Posiada on charakterystyczny kołnierz, dwurzędowe guziki i pas pośrodku talii. Trencz może sięgać do połowy uda, ale często spotykaną wersją są płaszcze sięgające do kostek. Od lat 20. XX wieku, trencz stał się symbolem codziennej mody męskiej.