percent-image -10% na wszystko z kodem WINTER10

Sekrety elegancji smokingu – przewodnik po okazjonalnych stylizacjach

Stylizacja w smokingu to niezaprzeczalnie wyraz wyjątkowej elegancji dla każdego mężczyzny. Jest to nie tylko jedna z najbardziej rozpoznawalnych, lecz również uznawana za najwyższą elegancję forma ubioru w XXI wieku.

Czytaj

Sportowa elegancja
13 listopada 2023

Sportowa elegancja – wygoda w wyrafinowanym wydaniu

Mogłoby się wydawać, że wyrafinowany styl i swoboda nie mogą iść ze sobą w parze. Jednak nic bardziej mylnego! Zamiłowanie do szykownych stylizacji nie musi oznaczać noszenia koszul lub marynarek zapiętych na ostatni guzik.

Czytaj
Trencz męski
27 września 2023

Trencz męski: Co to jest i jak go nosić?

Jeśli cenisz sobie klasyczny styl i wygodę, wzbogać swoją garderobę o trencz. Początkowo nosili go brytyjski żołnierze, którzy podczas I wojny światowej walczyli w okopach. Płaszcz miał ich chronić przed chłodem, deszczem i wiatrem. Pierwsze trencze były wyłącznie beżowe, później pojawiły się też modele w innych kolorach, nawiązujące do poszczególnych formacji wojskowych. Dziś traktowane są one jako jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Sprawdź, jak nosić trencz męski!

Czytaj
Jak zacząć przygodę ze stylem?
24 sierpnia 2023

Jak zacząć przygodę ze stylem? 10 kroków do własnego wizerunku

Budowa własnego stylu lub proces jego zmiany wymagają czasu, a także samoobserwacji. Nagła chęć przeprowadzenia rewolucji w szafie bardzo często jest związana z sytuacją życiową. Możemy np. zmienić pracę na taką, która wymaga przestrzegania pewnych wymogów, np. business dress code. Inną przyczyną mogą być zmiany w relacji, przeprowadzka lub zmiana środowiska. W takich sytuacjach obecny styl ubioru dla mężczyzny może okazać się niezadowalający. Jak zbudować od nowa swój wizerunek, tak aby w 100% pasował do nas samych?

Czytaj
Casual dress code – jakie ubrania warto wybrać?
17 sierpnia 2023

Casual dress code – jakie ubrania warto wybrać?

Casual dress code to męski styl nieformalny, codzienny, który sprawdza się zarówno do pracy, jak i na spotkania towarzyskie oraz różne wyjścia, np. do restauracji. Taki zestaw ubrań powinien być schludny i estetyczny, jednak to czy będzie elegancki, czy jednak bardziej sportowy, zależy już od nas. Ważne jest, aby strój casual męski zapewniał nam wygodę. Oprócz tego powinien być uniwersalny oraz dobrze dopasowany do sylwetki. Na noszenie nieformalnych stylizacji często mogą pozwolić sobie pracownicy korporacji w określone dni tygodnia. Czym jeszcze wyróżniają się takie ubrania i na które z nich warto się zdecydować?

Czytaj
Impreza lat 70. – kilka pomysłów na stylizacje
21 lipca 2023

Impreza lat 70. – kilka pomysłów na stylizacje

W latach 70. typowa stylizacja na dyskotekę była często uzupełniana o skórzany pasek, duże okulary i cekinowy kapelusz. Wielu mężczyzn wkładało buty na platformach, dzięki czemu nie tylko wyglądali bardzo modnie, lecz także mogli w nich przetańczyć całą noc. Obuwie często miało jaskrawy kolor i było ozdobione cekinami lub metalowymi akcentami. Chociaż moda disco została stworzona z myślą o zabawie, stroje w takim stylu wspaniale podkreślają usposobienie mężczyzny.

Czytaj
Moda lat 90. – kluczowe trendy
19 lipca 2023

Moda lat 90. – kluczowe trendy

Moda lat 90. była wyjątkowa i zróżnicowana, choć liczyła się przede wszystkim wygoda, luz i swoboda. Widać to doskonale w męskich stylizacjach. Jakie trendy panowały w modzie w stylu lat 90.? Z jednej stanowiły one kontynuację ekstrawaganckiego, kolorowego stylu z wcześniejszej dekady, a z drugiej silny wpływ wywierał ruch grunge.

Czytaj
Kolor khaki w męskiej garderobie
10 lipca 2023

Kolor khaki w męskiej garderobie – jak go nosić i z czym łączyć?

Zawartość garderoby odzwierciedla indywidualność, styl życia i nasze potrzeby. To, co sprawdza się u jednej osoby, nie musi być rozwiązaniem dla innych. Jednak bez względu na preferencje – warto mieć w szafie zestawy ubrań na różne okazje. Nasza codzienność to nie tylko sprawy zawodowe, to także czas w domowym zaciszu, rodzinne uroczystości, wyjścia towarzyskie i podróże. 

Czytaj
 Blezer męski
5 lipca 2023

Blezer męski – czym się charakteryzuje i jak go nosić?

Ta część garderoby sprawdzi się o każdej porze roku Chodzi o blezer, czyli inaczej sportową marynarkę. Z czym łączyć blezer w codziennych stylizacjach? Czym się charakteryzuje i jak go nosić?

Czytaj