Wygodne i eleganckie buty ślubne

Wygodne i eleganckie buty ślubne to podstawa udanego wesela. Sprawdź, dlaczego warto wybrać obuwie wysokiej jakości, dopasowane do koloru garnituru.

eleganckie buty na wesele

Własny ślub jest jedną z najważniejszych okazji, jakie czekają na nas w życiu. Nie ma więc żadnych wątpliwości w kwestii tego, że
buty ślubne, które założymy na tę uroczystość, powinny być nie tylko wygodne i dopasowane do rozmiaru stopy, ale także niezwykle eleganckie i utrzymane w dobrym stylu. Wiele osób ma jednak wątpliwości, jakie rodzaje butów męskich wybrać na tę okazję. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, jakie buty na wesele wybrać oraz czy każde eleganckie buty męskie nadają się na tego rodzaju uroczystość. 

Eleganckie buty do tańca - jaki styl?

Ślub to nie tylko uroczystość, która odbywa się w kościele. Najczęściej łączy się on z weselem, czyli zabawą i tańcem do białego rana. Nie ma więc wątpliwości, że musimy nie tylko dobrze się prezentować tego dnia, ale przede wszystkim musi być nam wygodnie. Właśnie dlatego buty na ślub powinny być nie tylko eleganckie, ale także wygodne. Nie ma przecież wesela bez tańca. 

Czytaj także: Porada: W jaki sposób dobierać buty do garnituru?

Istnieje wiele rodzajów butów, które będą nie tylko świetnie prezentować się podczas uroczystości, ale także zdadzą egzamin podczas tańca. Świetnie sprawdzą się zarówno derby, jak i oksfordy czy monki. Musimy jednak pamiętać o tym, aby postawić na dobrą jakość - buty powinny być wykonane z naturalnych materiałów, starannie uszyte i oddychające. Warto potraktować je jak inwestycję, ponieważ buty ślubne złej jakości mogą skutecznie popsuć najważniejszą noc w naszym życiu. Pamiętajmy, aby buty rozchodzić jeszcze przed ślubem - jeżeli w dzień uroczystości założymy je po raz pierwszy, możemy mieć pewność, że nierozchodzone zapewnią nam solidną porcję obtarć i bólu.

Buty męskie BUCN000065

Klasyczne buty do garnituru - brązowe czy czarne?

Znalazłeś idealny garnitur, a teraz potrzebujesz tylko pasujących butów ślubnych dla mężczyzn? Ponieważ wybór jest dość duży, podpowiadamy, co warto wybrać na ten szczególny dzień.

Wielu mężczyzn podczas wyboru eleganckich butów ślubnych staje przed dylematem - czarne czy brązowe? Odpowiedzi najlepiej szukać w całości naszego stroju. Buty muszą bowiem pasować do stylizacji. Koniecznie jednak wystrzegajmy się kilku kardynalnych błędów, które mogą sprawić, że źle dobrane buty popsują cały efekt.

Buty weselne powinny być dobrane do koloru garnituru. W tym wypadku obowiązuje znana zasada - powinny być one o jeden ton ciemniejsze od naszego stroju. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy nasz garnitur jest czarny - wówczas buty do garnituru koniecznie muszą być czarne. Także garnitur w kolorze białym obliguje nas do wyboru butów ślubnych w konkretnym kolorze - białym lub w różnych odcieniach brązu. Buty do garnituru brązowe to dobre rozwiązanie, musimy jednak pamiętać, aby były one nieco ciemniejsze od góry. Na rynku dostępnych jest wiele eleganckich butów w kolorze czarnym, można jednak założyć, że brązowe są nieco bardziej uniwersalne. 

Buty męskie 4928B361S 4928-czarny

Czy zwykłe buty wizytowe sprawdzą się na weselu?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że klasyczne i eleganckie buty to must have w szafie każdego mężczyzny, który troszczy się o swój wygląd. Czy jednak zwykłe wizytowe buty możemy z czystym sumieniem założyć na ślub? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, warto więc zastanowić się nad kilkoma kwestiami. 

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że kolor oraz rodzaj butów powinny być dopasowane garnituru ślubnego. Tak jak już zostało napisane, powinny być one przede wszystkim o jeden odcień ciemniejsze od góry. Warto także pamiętać, że ślub jest wyjątkową okazją, dlatego powinniśmy pojawić się na nim w butach wizytowych, które są nie tylko dobrane kolorystycznie i utrzymane w odpowiednim fasonie, ale także w miarę możliwości zadbane i nieznoszone. Buty na wesele to także buty do tańca ślubne powinny odznaczać się wyjątkową wygodą. 

Większość klasycznych modeli, takich jak oksfordy, monki czy lotniki świetnie nadaje się na buty ślubne. Warto jednak zadbać o to, aby były one uszyte z doskonałej jakości materiałów - najlepiej z naturalnej skóry. Dobrze wyprofilowane, uszyte z dbałością o detale oraz odpowiednio dobrane kolorystycznie buty wizytowe świetnie sprawdzą się w roli butów weselnych. Jeżeli jednak na eleganckie okazje zakładamy tanie i znoszone buty, warto z okazji ślubu sięgnąć po nowe rozwiązanie. 

Buty ślubne są tak samo ważne dla mężczyzn na całym świecie, jak odpowiednie buty dla panny młodej. Buty eleganckie męskie powinny być szlachetne i podkreślać świąteczną okazję. Przy tak uroczystej okazji nie wystarczy wykopać stare buty z odległego rogu szafki na buty i użyć ich jako butów ślubnych. Pan młody powinien zachować elegancką powściągliwość, dlatego buty ślubne męskie muszą harmonizować z ogólnym strojem, aby pozostawić duże wrażenie na małżonce i przybyłych gościach na wesele. Buty wizytowe męskie nadają się na inne formalne okazje, na przykład jako buty do chrztu lub na pogrzeb.

Buty męskie 4928