Wesela i śluby 2020

Wybór stroju weselnego dla Pana Młodego często spędza sen z powiek nie tylko jemu samemu, ale także Pannie Młodej. Jak ubrać się na ślub i wesele w 2020 roku?

ubiór pana młodego

Wybór stroju weselnego dla Pana Młodego często spędza sen z powiek nie tylko jemu samemu, ale także Pannie Młodej, która czuwa nad całością ubioru własnego oraz przyszłego męża. To, jak ma się ubrać na wesele mężczyzna, wyznacza przede wszystkim styl, w jakich utrzymane jest całe przyjęcia. Nie zawsze bowiem tradycyjny garnitur będzie wystarczająco eleganckim strojem, a czasami może okazać się on aż przesadnie uroczysty. Jakie
kreacje na wesele dla mężczyzn będą odpowiednie?

Jak zmienia się męska moda ślubna?

O tradycjach weselnych ostatnich lat napisano wiele. Byliśmy w stanie zaobserwować pewne trendy w modzie i społeczeństwie, które były odmienne w porównaniu do ostatnich dekad. Ostatnia dekada była naznaczona głęboką zmianą kulturową w zakresie równości i reprezentacji, który zmienił nasze podejście do związków. Ponadto w ostatnim dziesięcioleciu w końcu pożegnaliśmy się z „zasadami”, które wcześniej określały, jak powinno wyglądać przyjęcie weselne.

W 2020 roku motto brzmi teraz: „wszystko jest możliwe”. Udana uroczystość weselna „dziś” powinna być przede wszystkim jedną rzeczą: osobista - bez względu na to, czy planujesz tygodniową uroczystość na Hawajach, czy przyjęcie w ogrodzie. Dawno minęły czasy, kiedy czułeś się, jakbyś musiał nosić określoną sukienkę, użyć określonego ustawienia miejsca lub „poślubić” w określonym miejscu, takim jak kościół.

Bardzo nowoczesne podejście - zwłaszcza w odniesieniu do naszej nowej świadomości konsumpcji i dostatku. Sukienka czy garnitur za czterocyfrową lub pięciocyfrową sumę, którą można założyć tylko raz w życiu, nagle przestaje być odpowiednia. Czy to początek nowego minimalizmu? 

Garnitur LIVIO GXCS900206

Miejsce takie jak sklep z garniturami często odwiedzane jest przez przyszłych panów młodych, choć obecnie coraz częściej decydują się na zakupy online. Garnitur na wesele jeszcze do niedawna był nieodzowną częścią męskiej stylizacji podczas, gdy coraz częściej mówi się o tym, aby tradycyjny strój zastąpić innymi. Wesele 2020 to początek sezonu innych niż garnitury stylizacji męskich. Garnitur ślubny 2020 świetnie sprawdza się w na ślubach, które organizowane są w tradycyjnym stylu - w urzędzie lub kościele, a następnie na sali weselnej. Tymczasem coraz większą popularnością cieszą się imprezy plenerowe lub w miejscach bardzo eleganckich, które swoją formą przypominają raczej dostojny bal. Na każde z tego rodzaju przyjęć należy wybrać inny strój, który niekoniecznie będzie garniturem. Co więcej, moda dopuszcza nieoczywiste rozwiązania, z których skorzystać powinny pary będące na bieżąco z modowymi nowinkami. 

Czytaj także: Trendy śłubne w modzie na 2019 rok

Jakie garnitury są modne w 2020 roku?

Bezkształtne garnitury, słabej jakości tkaniny, dziwne kolory i dodatki - choć na weselach można było zobaczyć już wszystko, to zaczęły kształtować się pewne trendy.

Zacznijmy od bardziej eleganckich przyjęć, na których obowiązuje dress code zarówno parę młodą, jak i gości. Tego rodzaju przyjęcia odbywają się zwykle w eleganckich restauracjach czy salach weselnych, ponadto są bardzo wystawne. Kreacje weselne, jakie na nich obowiązują nie są przypadkowe i powinny być dobierane z należytą starannością. Panna młoda zazwyczaj decyduje się na elegancką suknię w różnych odcieniach bieli, w której wygląda niczym księżniczka z bajki. Tak samo powinien wyglądać jej książę. Na takie przyjęcie garnitur to za mało. Panowie decydują się więc na smoking, frak lub surdut. Są to pewnego rodzaju odmiany garnituru, jednak zdecydowanie bardziej eleganckie. Zwykle zakłada się je na przyjęcia organizowane wieczorową porą, to znaczy po godzinie osiemnastej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je nieco wcześniej - zgodnie z godziną, o której odbywa się ślub. Garnitury ślubne 2020 bardzo często przybierają postać właśnie smokingu czy fraku. Surdut zarezerwowany jest dla osób, które decydują się na wesele w stylu z epoki. Obecnie nie jest to jednak rzadkość.

Garnitur ROBERTO GXGS900279

Jak stylowo komponować się ze swoją partnerką?

Dyskusje na temat komponowania się stroju od zawsze były burzliwe. Zwolennicy preferują dopasowanie kolorystyczne dodatków

Przeciwieństwem wystawnych, eleganckich bali są wesela w stylu casual. Decydują się na nie głównie pary, dla których najważniejsza jest wygoda i luz w tym szczególnym dla nich dniu. 

Moda ślubna w stylu casual odbiega od tradycyjnego poglądu na wygląd mężczyzny w dniu wesela. Tradycyjny garnitur zostaje zastąpiony spodniami - nierzadko nawet nie eleganckimi, a zwyczajnymi i prostymi. Marynarka nie musi być garniturowa, a biała, elegancka koszula zamieniona zostaje na kolorową koszulę, często we wzory. Spotkać się można także, z tym że zamiast koszuli panowie decydują się na elegancką koszulkę. Krawat czy muszka to dodatki nieobowiązkowe, które często wręcz nie pasują do całości stylizacji. Królują za to innego rodzaju ozdoby, takie jak na przykład stylowy zegarek. Wesele w stylu casual jeszcze niedawno było niedopuszczalne, gdyż oznaczało brak powagi i szacunku dla gości. 
 

Garnitur ROBERTO GXCS900020

Dziś czasy się zmieniły i najważniejsze jest zadowolenie państwa młodych. Ślub w 2020 roku może odbywać się właśnie w stylu casual - ważne, żeby stroje Pana Młodego i Panny Młodej pasowały do siebie.

Moda weselna 2020 jest na tyle zróżnicowana, że każdy mężczyzna z pewnością znajdzie coś dla siebie. Organizują eleganckie przyjęcie dobrze jest zdecydować się na frak, smoking, a nawet surdut. Tymczasem w przypadku wesela w stylu casual można dowolnie bawić się modą, dobierają zarówno części stroju, jak i dodatki w wygodnej dla siebie formie. Wszystko po co, aby państwo młodzi byli szczęśliwi w tym wspaniałym dniu.