​Według jakiego klucza dobierać kolory ubrań męskich?

W wyborze odpowiedniej stylizacji ważne są kolory jej elementów. Sprawdź, jakim typem kolorystycznym jesteś!

szary garnitur

Dzięki dopasowaniu barw będziesz czuł się komfortowo, a Twoja cera będzie promienna. W zależności od koloru włosów, oczu, czy skóry istnieją cztery główne typy kolorystyczne określające urodę człowieka; wiosna, lato, jesień i zima.
Gdy dowiesz się, która z pór roku opisuje Cię najlepiej, wybór odpowiedniej marynarki w różnych wersjach kolorystycznych będzie banalnie prosty.

Jak rozpoznać, jakim typem kolorystycznym jesteś? Podpowiadamy!

Typ kolorystyczny WIOSNA


Typ wiosny to przede wszystkim osoby z jasnymi lub brązowymi włosami o ciepłym odcieniu. Znakiem charakterystycznym są włosy blond, które najczęściej przybierają kolor lnu, słomkowy, miodowy, złocisty i wpadający w beż. Panowie o tym typie kolorystycznym mają jasną, świetlistą karnację o brzoskwiniowym pigmencie, która bywa często lekko zaróżowiona, a wszelkiego rodzaju piegi oraz pieprzyki mają ciepłe, złote zabarwienie. Wiosna opala się łatwo, na ciepły, nawet mocny brąz.
Oczy najczęściej są zielone lub niebieskie z domieszką turkusu, rzadziej w kolorze złotego brązu, a źrenica często jest oddzielona od tęczówki złoto-brązową obwódką. Oprawa oczu jasna lub ciemno złocista.
Tkaniny: Tkaniny, jakie najlepiej pasują do osoby o tym typie kolorystycznym to matowe, z lekkim połyskiem.
Desenie: Wiosna powinna wybierać drobne paski, jodełkę, delikatne kwiaty.
Najlepsze kolory dla Wiosny: cieple ze złocistym odcieniem, świetliste, pastelowe, kolor zabarwiony żółtym.
 kolorystyka wiosna

Najlepszy produkt dla Wiosny? Błękitna koszula LUIGI

 

Typ kolorystyczny LATO


Panowie w typie lata mają popielate lub brązowe włosy. Takie osoby w dzieciństwie były blondynami, a ich włosy w miarę upływu lat stopniowo się przyciemniały, przechodząc w ciemnopopielaty lub mysi brąz.
Oczy osoby o tym typie kolorystycznym najczęściej są błękitne, ale występują także zielone, szare, czasem ciemnobrązowe.
Skóra lata ma szare zabarwienie, jest to skóra o oliwkowym odcieniu lub blady beż. Zdarza się też, że skóra osoby o tym typie kolorystycznym jest biała, niemal przezroczysta, z niebieskawym odcieniem lub brązowa ze śladami szarości, ziemista. Większość osób które należą do typu lata to blondyni, szatyni i bruneci.
Wyroby skórzane: Dla lata najbardziej odpowiedni będzie delikatny zamsz, matowa, miękko wyprawiona skóra o delikatnej fakturze.
Najlepsze kolory dla lata to: przygaszone, szlachetne barwy, zszarzałe, przypudrowane róże lub błękity, kolory przymglone, przytłumione.

 kolorystyka lato

Najlepszy produkt dla Lata? zielony sweter TOMASSO

Typ kolorystyczny JESIEŃ

 
Typ jesień w dzieciństwie miał włosy koloru blond, które z wiekiem ściemniały i mogły przybrać odcień od blond do rudawego blond, nawet do kasztanowego, marchewkowego lub brązowego –wszystkie te odcienie mają ciepły odcień.
Skóra osoby o tym typie kolorystycznym jest jasna i gładka, cera ma odcień jasnej brzoskwini i może mieć skłonność do piegów oraz pieprzyków o rudawym lub złoto-brązowym odcieniu. Jesień nie lubi opalania – wystawienie skóry na promienie słoneczne kończy się jej zaczerwienieniem.
Większość Panów o typie urody jesieni ma oczy brązowe, zielone lub cętkowane. Rudowłosa jesień może mieć oczy koloru turkusowego lub niebieskiego.
Wzory materiałów: ekstrawaganckie, zwierzęce, kontrastowa krata, pasy, safari.
Najlepsze kolory dla jesieni to: cieple, ziemiste, głębokie nasycone, kolory zabarwione żółtym i czerwonym.

 kolorystyka jesień

Najlepszy produkt dla Jesieni? bordowa muszka

 

Typ kolorystyczny ZIMA

 
Typ zima można podzielić na dwa podtypy: chłodny i egzotyczny. Pierwszy z nich charakteryzuje się chłodnym odcieniem zarówno oczu, włosów, jak i tonacji skóry, tak zwana ,,Królewna Śnieżka’’. Z kolei zima egzotyczna ma skórę w kolorze oliwkowym, ciemną oprawę oczu. Mężczyźni w typie zimy mają zawsze ciemne włosy (od ciemnobrązowych po kruczoczarne) z charakterystycznymi granatowymi lub popielatymi refleksami. Cechują się także ciemnymi i bujnymi brwiami.
Oczy zimy z reguły mają ciemną oprawę (rzęsy, brwi), a kolor tęczówki przybiera intensywny, czysty kolor błękitu, zieleni czy orzecha.
Wzory materiałów: ostre, wyraziste, szerokie paski, pepitka, duże grochy, wzory graficzne.
Wyroby skórzane: skóra lakierowana, wyciskana, z widoczna wyrazistą faktura.
Najlepsze kolory dla zimy to: kontrastowe, czyste, chłodne, prawie lodowe, błyszczące, kolory zabarwiane niebieskim i granatem.

 kolorystyka zima

Najlepszy produkt dla Zimy?  granatowy garnitur Cristiano

 

Podobał Ci się ten artykuł? Czytaj także JAKI KOLOR GARNITURU NA WYJĄTKOWE OKAZJE