"W tej dżungli jest tylko jedna zasada" - trzeba być...dżentelmenem.

Puk puk. Są tu jeszcze prawdziwi dżentelmeni? Giacomo Conti w iście hollywoodzkim stylu poszukuje prawdy o współczesnych mężczyznach.

Czy dżentelmenami mogą być również przedstawiciele przestępczego półświatka? A może przede wszystkim oni? Twierdząco odpowiedziałby na pewno Guy Ritchie – reżyser, który w nowej produkcji „Dżentelmeni” przedstawia cały wachlarz męskich atrybutów. Już w Walentynki, w polskich kinach premiera najnowszej produkcji, znanego ze spektakularnego kina gangsterskiego i doskonałych castingów twórcy.
W filmie zobaczymy plejadę hollywoodzkich gentlemanów, m.in. Matthew McConaughey, Hugh Granta czy Collina Farrella, i jak to na mistrza kina łotrzykowskiego przystało – będą oni, delikatnie mówiąc, postawieni przed wyczerpującymi zadaniami, a testosteron popłynie wartkim strumieniem.

Partnerem filmu jest Giacomo Conti.

Przekrój rozmaitych form męskości i brawurowych stylizacji w obrazach Ritchiego jest zwykle wielce skrupulatny. Mamy do czynienia z nonszalanckimi niechlujami, z dandysami, ale też biznesmenami. Słowem – z dżentelmenami wszelkiej maści. Nastał czas niepokornych mężczyzn, zerknijcie na nasze stylizacyjne inspiracje.


Garnitur w kratę, garnitur w prążki


Garnitury w delikatne wzory zdecydowanie weszły na salony. Dziś uwielbiany już nie tylko w casualowej odsłonie, jak najbardziej sprawdza się w stylizacjach biznesowych oraz ślubnych.


Skórzana kurtka


Tzw. „skóra” od zawsze kojarzyła się z fanami szybkiej, motocyklowej jazdy oraz z życiem w iście rock’n’rollowym stylu. Dziś przy odpowiednim doborze innych części garderoby i dodatków pozwala stworzyć dowolny charakter.

Szelki


Niegdyś kojarzące się ze starszymi panami o figurze typu jabłko, aktualnie jest symbolem nonszalancji i dobrego smaku. Zdecydowanie dżentelmeński dodatek. 

Spinki


Spinki do mankietów, zwłaszcza w krajach anglosaskich, są dodatkiem do koszul casualowych i smart casualowych. W takiej sytuacji raczej odpadają spinki złote. Lepiej wybrać te z metalu, srebra, łączone z kamieniem lub szlachetnym drewnem. To dodatek wysoce dżentelmeński.