SMART CASUAL W LETNIEJ ODSŁONIE

Na letnie dni warto wybrać stylizacje, które zapewnią nam komfort i wygodę. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi odnośnie kompletowania męskiej garderoby w swobodniejszym wydaniu.

Wysokie temperatury nie zwalniają dżentelmenów, którzy chcą się nienagannie prezentować od noszenia marynarek czy koszul. Na letnie dni warto więc wybrać stylizacje, które zapewnią nam komfort i wygodę. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi odnośnie kompletowania męskiej garderoby w swobodniejszym wydaniu.

Naturalne tkaniny

Lniane materiały nigdy nie wychodzą z mody – powracają co roku w cieplejszych sezonach, jako propozycje dla osób ceniących sobie luz i swobodę. Doskonale sprawdzają się jako tkaniny na marynarki i koszule. Równie dobrym wyborem będzie bawełna, czy w przypadku obuwia – skóra. Ważne, aby wybierać materiały naturalne, które pozwalają skórze oddychać.

Proste fasony

Leonardo Da Vinci mawiał, że prostota jest szczytem wyrafinowania. Potwierdzeniem tych słów może być biała czy klasyczna błękitna koszula, która odpowiednio dobrana jest niezwykle efektowna. W zestawieniu ze smart casualową marynarką czy krawatem podkreśli formalny charakter stylizacji, natomiast noszona bez wierzchniej odzieży, z modną stójką, sprawi, że mężczyzna będzie wyglądał bardzo stylowo.

Ciekawy akcent

Modną smart casualową stylizację warto urozmaicić ciekawym akcentem. Spodniami w delikatną kratę, czy krawatem w szerokie pasy. Można także pomyśleć o włączeniu do letniej garderoby ciekawych, kontrastowych poszetek, które w zależności od ułożenia sprawią,  że marynarka nabierze zupełnie nowego charakteru.