Rękawiczki - niezbędny dodatek do płaszczy i kurtek na chłodniejsze dni

Ciepłe rękawiczki to niezbędny dodatek eleganckiego i aktywnego mężczyzny. Sprawdź jakie modele pasują do płaszczy i kurtek w ofercie Giacomo Conti.

rękawicy do płaszcza

Rękawiczki męskie to niezbędny element garderoby w okresie jesienno-zimowym. W zależności od materiału, z jakiego są wykonane, pasują do większości odzieży wierzchniej. Czy każdy rodzaj rękawiczek pasuje do eleganckiego płaszcza lub kurtki?

Jakie rękawiczki do płaszcza i kurtki?

Odpowiedni dobór rękawiczek jest uzależniony przede wszystkim od temperatury panującej na zewnątrz, pozostałych elementów stroju oraz charakteru wyjścia. Do jesiennego płaszcza najlepiej pasowały będą eleganckie rękawice ze skóry naturalnej. Płaszcz to klasyczny ubiór wyjściowy na jesienne dni, a skórzane rękawiczki męskie doskonale wpasują się do tego typu stylizacji. Do kurtki natomiast lepiej założyć wełniane rękawiczki męskie - również zapewnią wygodę i ciepło, a nie są dość eleganckie, by nosić je jako dodatek do płaszcza. Jak dbać o rękawiczki? Wszystko zależy od tego, z jakiego są materiału: skórzane rękawiczki - aby skóra zachowała swój naturalny wygląd na dłużej, należy ją odpowiednio czyścić delikatną szmatką, nawilżać i smarować woskiem i specyfikami przeznaczonymi do skór, wełniane rękawiczki - aby zawsze były przyjemne w dotyku, należy je systematycznie prać w specjalistycznych środkach do wełny.

Z jakiego materiału mogą być wykonane rękawiczki?

Rękawiczki mogą być wykonane ze skóry, wełny lub bawełny. To trzy z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji rękawiczek - produkty z nich wykonane mają bardzo wysoki popyt, niezależnie od tego, czy są to rękawiczki męskie, czy damskie. Rękawiczki bawełniane, w przeciwieństwie do wełnianych i skórzanych, przeznaczone są głównie do użytku domowego. Nosi się je głównie w celach zdrowotnych.

Zalety skórzanych rękawic

Skórzane rękawice przede wszystkim kojarzą się z eleganckim klasycznym dodatkiem, przeznaczonym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Eleganckie rękawice ze skóry naturalnej będą doskonale prezentowały się podczas formalnych wystąpień odbywających się w chłodne dni na świeżym powietrzu. W połączeniu z jednobarwnym, eleganckim płaszczem i szalikiem w kratę będą sprawiały szczególnie dobre wrażenie. Ich zaletą jest także odpowiednia izolacja - nawet podczas mrozów ręce chronione są przed zimnem. Powszechnym błędem jest zakładanie, że rękawiczki skórzane nie zapewniają tyle ciepła co wełniane. Dzięki izolacji dłoni od zimna sprawiają się równie dobrze, jak wełniane rękawiczki męskie. Dodatkowo są wodoodporne, dzięki czemu bez obaw można nosić je podczas deszczu czy śniegu - w przeciwieństwie do rękawiczek wełnianych, które nasiąkają wodą, przez co dłonie szybciej w nich marzną po kontakcie z różnego rodzaju opadami atmosferycznymi.

Rękawice od Giacomo Conti Rękawice Giacomo Conti

Bawełniane rękawiczki

Rękawiczki z grubej bawełny są doskonałym uzupełnieniem casualowych i sportowych stylizacji. Doskonale komponują się ze skórzanymi kurtkami, a także płaszczami typu budrysówka, bosmanka czy dyplomatka. Bawełniane rękawiczki przeznaczone są również do noszenia w domu, zwłaszcza w nocy, podczas snu. Z jakiego powodu? Przede wszystkim mają działanie prozdrowotne. Nosi się je, by po nałożeniu na dłonie kremu odżywiającego lub innego kosmetyku nawilżającego i regenerującego, wzmocnić jego działanie poprzez przyspieszenie wchłaniania się substancji w skórę. Zaletą rękawiczek bawełnianych jest duża przepuszczalność powietrza. Dzięki temu nawet gdy przez całą noc ma się na dłoniach rękawiczki, ręce się odpowiednio natlenione i nie pocą się nadmiernie.

Rękawiczki z wełny

Wełniane rękawiczki męskie doskonale sprawdzają się zimą podczas niskich temperatur. Skutecznie ogrzewają dłonie i dobrze wyglądają w połączeniu z zimową kurtką lub grubym płaszczem przeznaczonym na duże mrozy. Ich wadą jest jednak niska wodoodporność - nie warto nosić ich w deszczowe dni, ponieważ szybko nasiąkną wodą. Wełniane rękawiczki męskie można zakupić także w wersji bez palców, która pasuje do niedbałej jesiennej stylizacji.

Rękawice Giacomo Conti Rękawice Giacomo Conti