Pomaganie nie wychodzi z mody

Zwierzak potrafi stać się nierozłącznym towarzyszem w podróży, pomocnikiem osób niepełnosprawnych czy nawet pracownikiem służb mundurowych. Czworonóg wspiera człowieka za pomocą swoich wyostrzonych zmysłów. Staje się częścią rodziny, przyjacielem, tworzy się bardzo silna więź między nim a właścicielem. Jednocześnie tak wiele z nich jest pozostawionych w schroniskach.

bordowy garnitur smokingowy
 

Giacomo Conti dla małych przyjaciół

W Giacomo Conti nie pozostajemy obojętni na cierpienie i samotność zwierząt, dlatego postanowiliśmy wesprzeć zarówno finansowo schronisko w Gaju i mieszkających tam małych przyjaciół, jak i zaprezentować ich słodkie i pełne nadziei pyszczki, dając im szansę na nowy dom.

Tak niewiele potrzeba, by te urocze zwierzaki odzyskały radość i szczęście. W zamian za to, dadzą Ci wszystko, co mają najlepszego. Ogrom uśmiechu, zabawy, oddania oraz wierności. W naszych sklepach stacjonarnych już pojawiły się plakaty z bohaterami sesji, którymi opiekuje się Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju, może właśnie tam czeka na Ciebie Twój nowy, najlepszy przyjaciel.

W sytuacji kryzysu humanitarnego i wojny, obok człowieka cierpią również zwierzaki. Wiele zwierząt jest pozostawionych bez opiekunów, przez co są zagrożone. Niektóre trafiają do schronisk, jednak takie miejsce nigdy nie stanie się ich prawdziwym domem. Tylko człowiek, przygarniając je do siebie, może sprawić, że poczują się znów szczęśliwe.

Psy czy koty są porzucane przez poprzednich właścicieli z różnych powodów – czasem jest to alergia, konieczność przeprowadzki lub niestety znudzenie się zwierzakiem. Te stworzenia bardzo przywiązują się do swoich opiekunów, dlatego rozłąka jest dla nich niezwykle bolesna. Rozwiązaniem jest nowy dom, wraz z ludźmi, którzy przygarną nowego pupila i sprawią, że znów będzie radosny i bezpieczny.
 

Uratuj czworonoga, a rozweseli on Twój dom

Gdy przygarniesz czworonoga do swojego domu, od razu zauważysz, że wprowadzi on wesołą atmosferę. Wniesie oprócz tego wiele ciepła oraz uśmiechu do domowego zacisza. Warto pamiętać także o leczniczym wpływie zwierząt na człowieka. Mruczenie kota, potrafi ukoić bóle migrenowe oraz ukoić skołatane nerwy. Pies natomiast jest mistrzem w rozweselaniu!

Możesz być pewien, że gdy będziesz dobrze traktować swojego pupila, ten nigdy Cię nie opuści. Będzie Ci wierny do tego stopnia, że zacznie Cię przyjaźnie witać, za każdym razem wyczekując Twojego powrotu do domu. Staniesz się dla niego prawdziwym bohaterem i wybawcą, a taką wdzięczność ujrzysz w szczerych oczach swojego psa lub kota.

Ty także możesz im pomóc. Jest kilka możliwości nawet jeśli nie możesz akurat adoptować żadnego czworonoga. Wystarczy, że przekażesz 1% podatku na Schronisko w Gaju, dzięki czemu fundacja dalej będzie mogła opiekować się potrzebującymi zwierzakami, ratować je, karmić oraz leczyć. 

przekaż 1% podatku  

Jak przygarnąć zwierzaka ze schroniska?

Sam proces adopcyjny jest stosunkowo krótki. W pierwszej kolejności nawiązujesz wstępną relację z wybranym czworonogiem. Później odwiedzi Cię wolontariusz i oceni, czy Twój dom spełnia wymagane warunki, które zagwarantują bezpieczeństwo zwierzakowi. Gdy mieszkasz w bloku, na wyższym piętrze, a chciałbyś adoptować kota, sprawdzi, czy posiadasz siatkę zabezpieczającą na balkonie. Po wizycie, gdy spełnisz wszystkie wymagane warunki, będziesz mógł się cieszyć swoim wymarzonym zwierzakiem. Dać mu ciepło i troskę, a on Tobie - radość w domu!

adoptuj czworonogich
 

Prawdziwy dżentelmen pomaga całym sercem

Bycie dżentelmenem to nie tylko kwestia eleganckiego ubioru czy wyrafinowanego słownictwa. Prawdziwego dżentelmena cechuje szlachetność, niesienie pomocy potrzebującym i wielkie serce! Wiele działań jest prowadzonych, by pomóc ludziom dotkniętym wojną na Ukrainie. Pomocy potrzebują także zwierzęta, które niejednokrotnie są pozostawione same sobie. Istnieją na szczęście organizacje, zaangażowane w transport zwierząt z tych terenów oraz szukanie schronienia dla nich w naszym kraju. Niektóre przekazują datki, inne organizują opiekę, a także zajmują się leczeniem. Wszystko po to, by uratować te urocze stworzenia.

garnitur szary

Fundacja Schronisko w Gaju także angażowała się w pomoc zwierzętom z Ukrainy, dlatego oprócz własnego wsparcia zachęcamy do podzielenia się swoim dobrym sercem. Formy pomocy są różne, od drobnej dotacji, aż po samą adopcję. Poniżej znajdują się zweryfikowane zbiórki Fundacji i organizacji niosących pomoc zwierzętom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie.


Ogólnopolska zbiórka Ratujemy Zwierzaki 

Przebywają w stałym kontakcie z organizacjami pomocowymi działającymi dla zwierząt, które zgłoszą się do nich z prośbą o wsparcie.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ukraina-zwierzeta 


Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt dla Ukrainy 

Organizują transport zwierząt z Ukrainy do Polski oraz szukają dla nich nowego domu. Aktywnie poszukują osób, które będą w stanie dowozić zwierzęta do granicy i rozwozić je następnie po Polsce. 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/dioz-dla-ukrainy


Fundacja dla Szczeniąt Judyta (pomoc dla UA) 

Pomagają, przyjmując zwierzęta z Ukrainy, zapewniając im leczenie, szczepienia oraz odpowiednie żywienie.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zwierzeta-z-ukrainy-ocalenie


Fundacja Centaurus (pomoc psom z UA) 

Zajmują się ratowaniem psów i kotów z terenów objętych wojną na Ukrainie. Na ten moment udało im się uratować ogromną ilość zwierząt, które są już bezpieczne. Planują przetransportować jeszcze ponad 100 psów ze schronisk bezpańskich niedaleko granicy oraz ze Lwowa.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/centaurus-psy-ukraina