Męski ubiór na kameralne wesele

Kameralne wesele to coraz częściej stosowana praktyka, którą wybierają Państwo Młodzi. Czy w luźnym towarzystwie należy ubrać się elegancko? Podpowiadamy!

garnitur w zestawie z kamizelką

Czy to w urzędzie stanu cywilnego, w kościele, czy na
kameralne wesele: tylko odpowiedni garnitur ślubny czyni Pana Młodego! Pomagamy znaleźć odpowiedni garnitur na jeden z najważniejszych dni w życiu i udzielamy wskazówek dotyczących idealnej stylizacji. Wybór idealnego garnituru ślubnego oczywiście odgrywa ważną rolę! 

Twój ślub jest niezapomnianym wydarzeniem, o którym również należy pamiętać z perspektywy mody! Panna Młoda nie tylko chce zabłysnąć w ten wyjątkowy dzień - pan młody szuka z wyprzedzeniem idealnego garnituru ślubnego, który powinien pasować na niego perfekcyjnie.

Czy mały ślub zwalnia nas z elegancji?

Kameralne wesele to coraz częściej stosowana praktyka. Zwłaszcza wśród osób, które generalnie nie przepadają za tego typu uroczystościami i podczas swojego wesela chciałyby świętować w niewielkim gronie. Na takie wesela z reguły nie zaprasza się więcej niż kilkudziesięciu gości, a samo przyjęcie nie przypomina raczej hucznych bali, do których można było przywyknąć w ostatnim czasie. Kameralny ślub to przede wszystkim komfort i świadomość, że wszystko znajduje się pod kontrolą. Warto jednak wiedzieć, jak ubrać się na taki ślub i jak zachować elegancję. 

Jest to jedna z pierwszych kwestii, która pojawia się podczas planowania ubioru na tę szczególną uroczystość. Wiele zależy od miejsca, w którym się ono odbywa. Czy jest to na przykład kameralne wesele w górach. W tym przypadku kameralne wesele w górach często daje nieco większą swobodę i zdecydować można się na sukienki lub modne garnitury, które same w sobie nawiązują do górskich klimatów. Oczywiście jednak warto pamiętać o tym, że w żadnym przypadku mały ślub nie zwalnia z odpowiedniego dress code. 

Klasyczny garnitur na wesele wygląda odpowiednio świątecznie. Eleganckie wzory, takie jak żakardowe lub ozdobne wzory, wysokiej jakości materiały z częściowo drobnym połyskiem lub ekstrawaganckie cięcia, na przykład z wąskim stójką i ciągłym zapięciem na guziki, odzwierciedlają uroczystość. Ujawniamy, jaki garnitur na wesele idealnie podkreśli najpiękniejszy dzień w życiu, a które akcesoria idealnie wyglądają dla pana młodego.

Męskie ubrania, które nadadzą się na wesele, znaleźć można w wielu tematycznych sklepach. Tam też poprosić można o poradę, a pracownicy na pewno doradzą, który komplet będzie najlepszy na niewielką uroczystość. Garnitur na wesele na pewno powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości oraz odpowiednio skrojony. Wartości te pozostają niezmienne bez względu na to, gdzie odbywa się wesele i ilu gości zostało na nie zaproszone.

Garnitur LEONARDO GXSS900037

Luźne strój na wesele w małym gronie

A co jeśli gości jest naprawdę niewielu, czyli tylko kilkanaście najbliższych osób i wszyscy doskonale się znają? Czy w takiej sytuacji zasady ulegają zmianie? Warto podkreślić, że nie. Wesele to wesele i zawsze warto wyglądać elegancko, ponieważ jest to forma okazywania szacunku, chociażby młodej parze. Warto mieć to na uwadze, kompletując swój zestaw. 

Strój na wesele musi być schludny i elegancki. To dlatego na pewno warto zdecydować się na elegancką koszulę w jednym z klasycznych kolorów, czyli bieli, błękicie czy jasnym fiolecie. Do tego oczywiście pasująca marynarka oraz spodnie. Jeśli wesele jest nieco mniej zobowiązujące, a świętujący dobrze się znają i nastawiają się głównie na wspólną zabawę, zrezygnować można z krawatu. 
 

Garnitur LEONARDO GXSS900062

Czytaj także: Odwieczny dylemat: Mucha czy krawat?

Koszula na wesele niezależnie od pogody powinna mieć jednak długi rękaw. Taki wybór jest o wiele bardziej elegancki. Ubiór na wesele musi obejmować także obuwie. Połączenie eleganckiej stylizacji ze sportowymi butami nie jest mile widziany i warto o tym pamiętać. Przykro byłoby zniszczyć elegancję źle dobranymi butami. Wiele panów zastanawia się jak się ubrać na wesele, mężczyzna w tej kwestii ma naprawdę spore pole do popisu. Dodatkowo, jeśli chce nadać charakteru swojej stylizacji, może zdecydować się na kolorową muchę, która przyciąga wzrok. 

Czy warto konsultować ubiór z innymi gośćmi?

Wiele osób zastanawiając się, w co się ubrać na wesele, rozważa konsultację ubioru z innymi gośćmi. Czy faktycznie ma to sens? W niektórych przypadkach tak. O jakich w takim razie mowa? Jeśli pan młody ma na przykład drużbę, można ustalić między sobą, jaki garnitur na wesele będzie najlepszy. Można zgrać się kolorystycznie. 

Zamiast garnituru na wesele, założyć można też smoking, ale warto spytać, kto jeszcze planuje taki wybór. Może skuszą się na niego wszyscy panowie? Na wesele bez garnituru generalnie nie wypada przyjść, a więc do wyboru pozostaje tylko marynarka lub smoking. Stroje na wesele można konsultować także pod kątem kolorystyki muchy lub koszuli.

Garnitur LEONARDO GXPS900196

Wiele osób zastanawia się, w co się ubrać na wesele jako gość. Okazuje się, że niektórym taki wybór sprawia nieco trudności. Ważny jest dobór kolorystyczny, jak i dopasowanie fasonów. Dużo zależy od ilości zaproszonych gości oraz stopnia pokrewieństwa. Na pewno ubrania na wesele powinny być jednak eleganckie. W końcu jest to całkowicie odmienna uroczystość i warto podkreślić szacunek do państwa młodych.