Kurtki na letnie deszczowe dni

Kurtka skórzana do miasta, a może przeciwdeszczowa na spacer z psem? Niezależnie od rodzaju, wybór kurtki z Giacomo Conti będzie doskonałym wyborem.

lekka kurtka skórzana

Z nadejściem sezonu letniego, każdy z nas musi podjąć ważną decyzję odnośnie wyboru właściwej
kurtki męskiej. Stajemy przed koniecznością dokonania swoistego rachunku zysków i strat. Musimy określić, czy konkretny model, wzór i krój spełnia nasze oczekiwania? Warto również zadać sobie pytanie, czy dany egzemplarz zapewni najlepszy stosunek jakości, cech zewnętrznych i funkcjonalności?

Kurtki letnie - czym się charakteryzują? 

W odpowiedzi na powyższe pytania najlepszą odpowiedzią wydają się być kurtki męskie. Od wielu lat wiodą prym na rynku modowym, są często wybierane zarówno wiosną, ale także w miesiącach letnich w deszczowy dzień.

Latem, głównym ich zadaniem staje się ochrona przed nieoczekiwanym chłodem, letnim deszczem oraz zabezpieczenie przed porywistym wiatrem. Odzież tę cechuje wykorzystanie cienkiego, lekkiego materiału, który z jednej strony w należytym stopniu chroni przed niskimi temperaturami, z drugiej zaś umożliwia bardzo łatwe przechowywanie i przenoszenie kurtki czyniąc ją wręcz niewidzialną.

Czytaj także: Letnia moda męska i jej niezbędne elementy

Do grupy tych kurtek należą między innymi kurtka wykonana z jeansu, kurtka skórzana. Znakomicie spisują się zarówno podczas wypadów spotkań biznesowych jak i pieszych wycieczek. Komfort i elegancja w jednym.  

Kurtka GERARDO SKCS000025

Zgodnie z powyższym stanowią one znakomity przykład kurtek przejściowych. Wśród nich znajdzie się także np. kurtka męska wiosenna. Sięgamy po nie, gdy temperatury powietrza nie rozpieszczają, a pozostanie wyłącznie w bluzach i swetrach wydaje się nierozsądne. Natomiast standardowa kurtka zimowa jest zbyt gruba. Kurtka męska wiosenna jest zaopatrzona w średniej grubości wypełnienie i podszewki gwarantującej optymalny komfort cieplny.

Najpowszechniejsze modele zostały wykonane z poliestru, który jest zarówno elastyczny. Nadaje się zarówno do prania w warunkach domowych, w pralniach chemicznych, ale także czyszczenia lekkich przybrudzeń w dłoniach. Poliester zapewnia również ochronę przed zniszczeniem mechanicznym.

Jakie ubrania niszczy deszcz?

Jak już wspomniano lato potrafi płatać figle i zaskoczyć niską temperaturą, a nawet ulewnym deszczem. Jeśli to możliwe przy wyborze kurtek przeciwdeszczowych należy unikać egzemplarzy zawierających w swym składzie wełnę i jej domieszki. Ta bowiem pod wpływem dużej wilgoci ulega zniekształceniu. Należy więc unikać intensywnych opadów deszczu. Pod żadnym pozorem nie powinno się zakładać takiej odzieży podczas dużych opadów, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w profesjonalną kurtkę przeciwdeszczową męską. Taki wybór gwarantuje nam ochronę nawet przed największymi ulewami i trwałość odzieży na lata.

Kurtka FEDERICO SKGS000049

Najlepiej, aby w czasie deszczu mieć przy sobie płaszcz przeciwdeszczowy. Stworzony z odpowiednich materiałów z jednej strony jest luźny i nie krępuje ruchów, z drugiej zaś osłania przed opadami. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż niepożądane w takiej sytuacji jest nadmierne ciepło. Gdy bowiem, ubierzemy się zbyt ciepło w czasie deszczu to efekt przegrzania w reakcji z opadami może wywołać u nas dreszcze, a w konsekwencji wywołać stany chorobowe.

Ciepłe czy luźne ubrania na deszcz?

Kurtki dzięki swej funkcjonalności są najchętniej wybieranym okryciem wierzchnim. Ciężko wskazać osobę niezadowoloną z dokonanego zakupu, a przy odpowiednim użytkowaniu i przestrzeganiu zasad czyszczenia może to być zakup na lata. Na rynku dostępny jest pełen wachlarz wzorów i fasonów. Jednak na przestrzeni ostatnich lat rosnącą popularnością cieszy się kurtka parka męska. Jest ona dłuższa i luźniejsza niźli inne okrycia. Świetnie spisuje się w codziennym użytkowaniu.

Sporą jej zaletą jest dostępność specjalnych troczków, dzięki którym mamy możliwość regulacji szerokości do naszej sylwetki. Unikamy w ten sposób bufiastych kształtów, czując się w ten sposób bardziej komfortowo.
 

Kurtka MASSIMO KUAS000126

Stylowej odzieży zapoczątkowali podróżnicy, którzy potrzebowali okrycia mogącego znieść niskie, a nawet krytyczne temperatury oraz umożliwiającego eksplorowanie nowych krain w trudnych warunkach. Stąd też pewność, że to idealne rozwiązanie dla osób aktywnie spędzających czas na zewnątrz.

Czytaj także: Kurtki męskie na różne pory roku

Model letni różni się jedynie tym, iż nie posiada wewnętrznego ocieplenia i podpinki. Można pokusić się o przyrównanie jej do luźnej wiatrówki. Każdy, kto szuka jakiejś modowej ciekawostki powinien takową posiadać. Wyróżni nas na tle innych osób, czyniąc nasz look świeżym i nowoczesnym. Nada się zarówno na wyjścia biznesowe jak i spacery po mieście.

W sprzedaży dostępne są również egzemplarze o właściwościach hydrofobowych - wykorzystany materiał jest całkowicie wodoodporny.

Kurtka SAVINO KUCR000039
 

Reasumując, spośród wszystkich dostępnych produktów każdy będzie w stanie znaleźć swój ideał. Zarówno kurtki, parki, jak i płaszcze przeciwdeszczowe zapewniają wysoką jakość. Wszystkie są funkcjonalne i posiadają wiele zalet. Przedstawione egzemplarze mają wiele udogodnień np. wiele kieszeni i schowków, które czynią je bardzo poręcznymi. Umożliwiając przenosić wiele cennych przedmiotów.