Koszule z egipskiej bawełny Two Ply

Koszule z egipskiej bawełny uważane są za jedne z najbardziej ekskluzywnych, są bowiem szczególnie trwałe, niepodatne na kurczenie w trakcie prania, a przy tym luksusowo miękkie w dotyku. Niektórzy twierdzą, że są wręcz niezniszczalne...

Tak doskonałą reputację, wspomniane koszule uzyskały dzięki ponadprzeciętnym właściwościom bawełny uprawianej w Egipcie, kraju leżącym w szczególnie przyjaznym plantacjom klimacie zwrotnikowym. Po zbiorze, zgromadzona bawełna jest wyczesywana i gazowana, dzięki czemu uzyskany z jej długich włókien materiał skutecznie opiera się tendencji do mechacenia. Następnie, poprzez kąpiele oraz naciąganie w roztworze sody kaustycznej, merceryzuję się bawełnę, wynikiem czego jest ostateczne pozbycie się zanieczyszczeń ze zbiorów i wzmocnienie włókien.

Na kolejnym etapie produkcyjnym, włókna bawełny egipskiej są podwójnie skręcane a utkana z nich tkanina, znana jako Two Ply lub też Doppio ritorto, staje się przez to szlachetniejsza i jeszcze bardziej trwała.

Nasza propozycja koszul z egipskiej bawełny powinna dodać odrobiny koloru zimowym miesiącu – oprócz klasycznych niebieskich, w salonach mody męskiej Giacomo Conti znajdziecie bowiem również koszule żółte, zielone, liliowe i wrzosowe.

Żółta koszula z egipskiej bawełnyRóżowa koszula z egipskiej bawełny Zielona koszula z egipskiej bawełnyWrzosowa koszula z egipskiej bawełny