Knit - krawat w wersji casual

Knity - dużo mniej formalne od tradycyjnych krawatów, nadal jednak eleganckie i bardzo stylowe. Są luźno tkane, nie posiadają podszewek, w zależności od fasonu mogą mieć standardowe lub proste zakończenie.

Dużo mniej formalne od tradycyjnych krawatów, nadal jednak eleganckie i bardzo stylowe. W Polsce nie są jeszcze tak popularne jak np. we Włoszech, ale dzięki temu mężczyźni, którzy się na nie decydują  zdecydowanie wyróżniają się z tłumu. Knity, nazywane też krawatami dzianymi, są luźno tkane, nie posiadają podszewek i w zależności od fasonu mogą mieć standardowe lub proste zakończenie. 

Na sklepowych półkach znajdziemy knity z jedwabiu, wełny oraz bawełny. Te krawaty nie nadają się na oficjalne okazje, będą źle wyglądały z bardzo eleganckimi garniturami. Doskonale ubarwią natomiast wszelkie smart casualowe stylizacje. Pasują do garniturów dziennych, ale będą prezentowały się równie dobrze w połączeniu z ciekawym casualowym swetrem, czy interesującą marynarką. 

W tym sezonie królują te w granatach i odcieniach czerwieni. Znakomicie wpisują się w bardzo popularny w tym sezonie trend marynistyczny. Również wśród deseni odnajdziemy inspiracje wprost z podwodnych opowieści; kotwice. Dodatkowo odnajdziemy na nich szerokie pasy czy figlarne groszki. Polecamy spróbować włączyć ten zamiennik krawata w nieco luźniejszych stylizacjach i przekonać się ile szyku wnosi on do ubioru!