Jaki krawat do garnituru - wybór krawata, a kolor garnituru

Odpowiednio dobrany krawat stanowi swoistą kropkę nad „i” eleganckiej stylizacji. Spraw, aby jego wybór nie przysporzył Ci większego problemu.

krawat do garnituru

Mówiąc o doborze krawatów powinno się wspomnieć o kilku żelaznych zasad, które obowiązują zawsze - niezależnie od zmieniających się trendów:
 
  1. Im drobniejszy i bardziej stonowany wzór na krawacie, tym jest on bardziej elegancki
  2. Im większy kontrast pomiędzy koszulą a krawatem, tym zestaw jest bardziej formalny
  3. Szerokość krawata powinna być jak najbardziej zbliżona do szerokości klap marynarki, pozwoli to uniknąć zaburzenia harmonii całej kompozycji.
  4. Dodatek w postaci krawata zakłada się tylko i wyłącznie do koszul z długim rękawem
  5. Stylizację składającą się ze smokingiem nigdy nie uzupełniamy krawatem
  6. Przy doborze krawata punktem wyjścia zawsze jest kolor koszuli i garnituru, a także ich faktura.

Wybór krawata, a kolor garnituru. Jak to połączyć?

Niebieski garnitur charakteryzuje się przede wszystkim uniwersalnością i praktycznym usposobieniem, dlatego jeśli nie posiadasz zbyt wielu modeli w swojej szafie, to warto wybrać garnitur właśnie w tym kolorze.
Wybór koszuli także nie powinien sprawiać Ci większego problemu. W zależności od okazji garnitur może zostać skompletowany z gładką koszulą lub tą ozdobioną kolorowymi printami. Pamiętaj, że jeśli nie znasz się na obowiązujących trendach najbezpieczniej będzie wybrać takie elementy stylizacji, które nie posiadają żadnych wzorów.

Jaki krawat do granatowego garnituru?

W przypadku gładkiego granatowego garnituru mamy dość duże pole do popisu, ponieważ do takiego zestawu można wybrać zarówno krawat w kwiaty, jak i klasyczny gładki w zwariowanym różowym kolorze – pamiętaj jednak, żeby dopasować całokształt stylizacji do formalności eventy, na który się wybierasz. Na eleganckie przyjęcia wybieraj krawaty w jednolitych kolorach z delikatnym printem.

nieebieski krawatbordowy krawatróżowy krawat
Szary garnitur męski jest mniej popularny niż ten w kolorze granatu, jednakże w żadnym stopniu nie ustępuje mu elegancją. W zależności od odcienia szarości, może to być jasnoszary casualowy model lub grafitowy, bardziej formalny garnitur.
Koszule, które idealnie uzupełnią szarości, to te w kolorach błękitu, różu i bieli.

Jaki krawat do szarego garnituru?

Polecamy ciepłe odcienie, np. krawat w kropki w kolorze bordo lub czerwony krawat w delikatny mikrowzór.
czerwony krawatczerwony krawat w kropki

Beżowy garnitur jest idealną propozycją dla wszystkich fanów stylowych kreacji. Ten kolor zwiększa swoją popularność trendsetterów przede wszystkim wiosną i latem. Ze względu na jasny odcień, jak i materiał wykonania, którym najczęściej jest len, tego typu garnitury wciąż pozostają w kategorii casualowych.
Kolory koszul, które będą pasować beży to zarówno biele jak i błękity.

Jaki krawat do beżowego garnituru?

Idealnym uzupełnieniem okaże się krawat w kolorze granatowym o niewymagającym princie. Polecamy także oraz bordo, brązy i ciemne zielenie.
granatowy krawatbordowy krawatbordowy krawat wpaisley

Zobacz także: Jakie skarpetki do garnituru?