Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną o pracę? Poznaj kilka propozycji

Przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej? Zastanawiasz się jak zwiększyć swoje szanse zdobycia wymarzonej posady? Pierwsza rzecz, na którą zwróci uwagę pracodawca to Twój ubiór. Dlatego koniecznie dowiedz się, jak powinien ubrać się mężczyzna na rozmowę o pracę.

elegancki ubiur na rozmowę o pracę

Rozmowa rekrutacyjna trwa przeciętnie od 15 do 30 minut, jednak przyjmuje się, że już po pierwszych kilkudziesięciu sekundach pracodawca wie, czy chce daną osobę zatrudnić. Wiele mówi się o tym, że najważniejsze jest zrobienie pierwszego dobrego wrażenia. Jest na to kilka sposobów. Wszystkie bazują na odpowiedniej stylizacji oraz prezentacji Twojego wizerunku.

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko przedstawiciela handlowego?

W pierwszej kolejności określ, jaki jest charakter stanowiska, na które będziesz się ubiegał podczas rozmowy o pracę. Będziesz reprezentował firmę czy może częściej przyjdzie Ci pracować w biurze? Jeśli zostaniesz zatrudniony jako przedstawiciel handlowy, możesz być pewien, że pracodawca zwróci baczną uwagę na to, w jaki sposób się ubrałeś. W takiej sytuacji warto byś włożył garnitur w kolorze niebieskim. 

W przypadku przedstawiciela handlowego bardzo ważne jest budowanie relacji z klientami od pierwszych chwil spotkania. Dzięki temu, że jasny garnitur rozświetla twarz, będziesz sprawiał wrażenie osoby miłej i sympatycznej. Podkreślisz fakt, że jesteś przyjazny oraz otwarty na drugiego człowieka, co znacznie zwiększy Twoje szanse na zdobycie tego stanowiska. Jasny kolor stroju wyróżnia się z tłumu, przez co zwrócisz na siebie uwagę. To z kolei pomoże Ci zostać zapamiętanym przez osoby, które będą przeprowadzać z Tobą rozmowę rekrutacyjną.  

Dopełnieniem takiej stylizacji będzie biała koszula męska. Może być ona gładka lub w drobne groszki. Zrobi ona świetne wrażenie w tym zestawieniu, nada jeszcze więcej elegancji i doda Ci powagi, podkreślając Twoją prezencję, która przy takim stanowisku jest bardzo ważna. 

niebieski garnitur w kratęniebieski garnitur

Najlepsza propozycja garnituru na rozmowę rekrutacyjną na stanowisko wyższego szczebla

Granatowy garnitur to świetny strój na rozmowę kwalifikacyjną, gdy ubiegasz się na jedno z wyższych stanowisk, na przykład kierownika. Taki ubiór z pewnością pomoże Ci udowodnić, że jesteś osobą poważną, kompetentną i opanowaną. Garnitur w kolorze granatowym podkreśli Twoją prezencję, pokaże kulturę osobistą oraz uwidoczni doświadczenie, którym muszą się odznaczać pracownicy wyższego szczebla. Gdy ubierzesz się w ten sposób, z pewnością zauważysz, że pracodawca od samego początku rozmowy zacznie traktować Cię z większym uznaniem.

Kolejnym ważnym punktem jest odpowiedź na pytanie – jaką koszulę na rozmowę kwalifikacyjną dobrać do takiej stylizacji? W tym przypadku ma to ogromne znaczenie. Przeważnie spotkania kwalifikacyjne mają miejsce w biurze bądź kawiarni. Dlatego weź pod uwagę, że na pewno rozepniesz lub zdejmiesz marynarkę, zanim usiądziesz. Zadbaj o to, by koszula na rozmowę o pracę była schludna, wyprasowana i odpowiednio dobrana do Twojej sylwetki.

Co do jej stylu, kieruj się prostotą. Najlepiej, by była gładka, bez żadnych ozdobników i wzorów. Do tego połączenia dobrze sprawdzi się z pewnością koszula w kolorze niebieskim oraz klasyczna biała. Będą świadczyć o Twoim profesjonalizmie i podkreślą biznesowy charakter. Do całej stylizacji dobierz elegancki krawat, na przykład w kolorze szarym lub brązowym. W takim zestawieniu warto wybrać koszulę z włoskim kołnierzykiem. Prezentuje się on perfekcyjnie w połączeniu z krawatem. W ramach dodatków możesz rozważyć dołożenie eleganckiej poszetki z drobnym, złocistym wzorem. 

klasyczny garnitur koszula niebieska

Starasz się o pracę na stanowisko w marketingu? Oto strój dla Ciebie!

Stanowiska kreatywne oraz artystyczne nabierają coraz większego znaczenia. Wielu pracodawców zatrudnia ludzi, którzy zajmują się tworzeniem oryginalnych koncepcji w dziedzinie marketingu czy projektowania. Gdy starasz się o taką posadę, potrzebujesz dobrego ubioru, który pomoże Ci pokazać Twoje umiejętności kreatywnego myślenia, a przy tym przedstawi je jako solidne kompetencje. Taka sytuacja ma miejsce zarówno w przypadku rozmowy o pracę, jak i rozmowy z przyszłym klientem na Twoje usługi – jeśli pracujesz jako freelancer.

Jest to kolejne stanowisko, przy którym nie jest wymagany pełny garnitur. Warto, zamiast tego odrobinę puścić wodze fantazji. Dobrym pomysłem są nieco rzadziej spotykane kolory – jeśli zdecydujesz się ubrać marynarkę. Zdecydowanie warto pójść w kierunku bordo lub zieleni. Nie chodzi o to, by Twój strój był ekstrawagancki – chyba że chcesz uchodzić za ekscentryka. Wystarczy odrobinę odejść od najpopularniejszych kreacji, by pokazać się jako ciekawa osoba, pełna pomysłów. 

Świetnym rozwiązaniem będzie ubranie wzorzystej koszuli męskiej w modny print. Dzięki wielu możliwościom stylizacji masz szansę, by zapaść w pamięć podczas rekrutacji. Na pewno dobrze zaprezentujesz się w modnej koszuli niebieskiej wraz z wyjątkowym nadrukiem z liści lub białej koszuli w różowe kwiaty. 

marynarka w kratębordowa marynarka

Wygodny i stylowy strój to połączenie, które pomoże Ci rozwinąć karierę 

Każdy z nas prędzej, czy później doświadczy rozmowy kwalifikacyjnej. Obecnie jednak przyjmują one bardziej casualowy charakter. Często dobrze dobrana koszula oraz stylowe chinosy będą świetnie się prezentować zarówno na spotkaniu, jak i w pracy w biurze. Przy wyborze koloru koszuli pamiętaj, że biała nadaje się zdecydowanie bardziej do formalnych okoliczności. Niebieska staje się natomiast biurowym standardem, który idealnie łączy w sobie cechy elegancji, ale jednocześnie nie jest przesadą. 

Wybierając odpowiednią koszulę dla siebie, warto byś zwrócił uwagę na kołnierzyk. Najbardziej uniwersalnym jest kent, gdyż przy takim rozwiązaniu możesz dowolnie dobrać do niego krawat lub pozostać bez i dalej wyglądać bardzo stylowo. W ten sposób nie tylko zadbasz o swój dobry wizerunek, ale przede wszystkim będzie Ci wygodnie w każdej sytuacji, także przez cały dzień pracy. 

koszula granatowa w kratękoszula w kratę