Jak się ubrać na wesele jako gość mężczyzna

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu każdej młodej pary. Jednak oprócz najważniejszych postaci, ważni są także goście. Bez nich to wydarzenie będzie zwyczajnie niepełne. Jeśli zatem wybierasz się na wesele jako osoba zaproszona, koniecznie zadbaj o odpowiedni ubiór. Jak prawdziwy mężczyzna powinien ubrać się na wesele? Oto kilka podpowiedzi.

garnitur trzyczęściowy

Zrezygnuj z czarnego garnituru

Obecnie mamy ogromny wybór garniturów na wesele. Różne są upodobania mężczyzn, jednak niezależnie od gustu zrezygnuj z czarnego garnituru  - chyba że zamieszasz iść w smokingu. Wielu uważa, że to piękny strój wieczorowy, jednak ciemne kolory, nie zawsze pasują do radosnego charakteru uroczystości. Dlatego wcześniej upewnij się w jakim stylu jest ono urządzane. Nawet jeśli okaże się, że w związku z tym będziesz musiał ubrać się nieco mniej elegancko niż zakładałeś – pamiętaj, że jesteś gościem, a olśniewanie tego wieczoru jest zadaniem pana młodego. Ubierając się w brązową, szarą lub inną jaśniejszą, męską marynarkę, z pewnością idealnie będziesz wyglądał podczas całej zabawy. Jednocześnie świetnie zaprezentujesz się na zdjęciach.

brązowa marynarka w kratęlniana marynarkaszara marynarka w niebieską kratę

Gustowne dodatki do garnituru podrasują Twoją stylizację na wesele

Drugi element to odpowiednio dobrane dodatki. Nie warto w tym kontekście kombinować, chyba że spełniasz jakąś ważną funkcję, na przykład jesteś drużbą lub świadkiem. Jeśli natomiast chcesz wiedzieć, jak mężczyzna powinien ubrać się na wesele jako gość, zdecydowanie dobierz kolorową poszetkę i muchę.

Zdecydowanie zapomnij o krawacie, jest on obecnie zbyt formalny. Męska, stylowa mucha sprawdzi się idealnie, gdyż wesele ma charakter wieczorowy. Krawat na dodatek, potrafi być bardzo uciążliwy podczas tańców, co wielu panów doprowadza do rozdrażnienia, po czym zdejmują go. To natomiast nie należy do najlepszych rozwiązań, gdyż wygląda nieelegancko. Mucha będzie się trzymać, dobrze wyglądać i będzie Ci w niej wygodnie podczas wszystkich pląsów oraz zabaw weselnych

mucha w zestawie z poszetkąbrązowa mucha w paisleyszara mucha w kolorowe paisley

Zadbaj o stosowny strój jako gość na weselu

Dodatki do garnituru powinny być dobrane oczywiście pod Twoją męską stylizację na wesele. W zależności jak blisko jesteś z nowożeńcami, możesz włożyć garnitur trzyczęściowy. Jeśli jednak nie jest to Twoja bezpośrednia rodzina, a znajomi, nie jest to w pełni wymagane. Wystarczy dobrze prezentująca się marynarka w kratę lub wpisująca się w styl casual. Niezależnie na którą postawisz, nieodzownym elementem jest elegancka koszula. Zdecydowanie zapomnij o koszulce polo i stylizacji sportowej, nawet jeśli marynarka będzie w tym charakterze – koszula to podstawa.

W Giacomo Conti chcemy pomóc Ci się ubrać na każdą okazję. Dzięki szerokiej ofercie dodatków do garnituru, jesteś w stanie dobrać odpowiednie elementy na ślub, na rozmowę o pracę oraz inne ważne wydarzenia. Istotne jest, by Twoja stylizacja była stosowna do sytuacji. Dlatego w naszych sklepach stacjonarnych znajdziesz doświadczonych doradców, którzy pomogą Ci dokonać dobrego wyboru. Jeśli szukasz czegoś specjalnego, możesz także skorzystać z naszej usługi szycia na miarę.

garnitur szyty na miarę