Jak się ubrać do opery? Odpowiedni strój dla mężczyzny

Pierwsze wyjście do opery czy teatru zawsze wiąże się z niepewnością dotyczącą stroju. Jak się ubrać do opery? Czy strój do opery dla mężczyzny określony jest jakimś sztywny dress code’em? Na te i wiele więcej pytań odpowiadamy w naszym artykule.

Opera – elegancki strój w hołdzie artystom

Opera w wyjątkowym miejscu, w którym zawsze obowiązywał formalny strój. Niegdyś firmy się na spektaklu w balowych sukniach, białych rękawiczkach sięgających do łokci oraz w obuwiu na obcasie, a panowie zakładali frak, kamizelkę i dużo białąę . Z wyglądu były stylizacje pełne przepychu i elegancji. Dzięki kinematografii można zobaczyć, w jakich strojach przed laty aktor był w spektaklach, klimat minionej epoki i zainspirować się, dobro dla siebie. Dziś króluje styl glamour, w którym dobrze się czuje każdy młody mężczyzna.

Czego nie wolno wstawiać do opery?

W niektórych czasach dress code można było zobaczyć w operze nieco się rozluźnił, ale nie oznacza to, że na spektakl dobrze w wykrywach i sneakersach. Czego nie wolno wstawiać do opery? Z zachowaniem wyglądu odzieży sportowej, butów sportowych, delikatnych dżinsów, wytarte spodnie, szorty, skórzaną kurtkę, odzież w bardzo ładnych, rzucających się w oczy kolory oraz nakrycia głowy. Unikając tych elementów, nie popełniano modowego faux pas. Warto przez chwilę pochylić się nad odzieżą, która nie jest mile widziana w operze, aby móc w pełni wydarzyć się z wydarzeniami.

Jak ubrać się do opery – mężczyzna

Najlepszym strojem dla mężczyzn do opery będzie klasyczny czarny bądź granatowy garnitur uzupełniony o białą koszulę wizytową . Pamiętaj jednak, że do garnituru dobrze będzie działać z długością długości. Zgodnie z zasadami savoir-vivre włożenie koszuli z krótkim rękawem do formalnego lub półformalnego looku jest niedopuszczalne. Nie zapomnij o dodatkach. Elegancka koszulka musi być włożona w spodnie, co oznacza, że ​​w stylizacji nie można zabraknąć paska . Warto zwrócić uwagę także na krawat lub muchę oraz pozostałe akcesoria , takie jak skarpety, poszetka czy spinki.

Jakie buty dla mężczyzn?

Zgodnie z tradycją i niepisanymi standardami strój do opery powinien być elegancki. Oznacza to, że obuwie casualowe i sportowe należy traktować jako eleganckie w szafie na inne okazje, np. na spacer z kobietą, trening czy randkę z ukochaną. Konieczny jest zatem odpowiednik doboru butów do garnituru , który będzie kropką nad i całą stylizacją.

Najlepsze zastosowanie z obuwia będzie ze skóry naturalnej . Dzięki temu zapewnisz sobie jakość, a buty będą trwałe i trwałe. Modele w kolorze czarnym różnią się przy innych innych, np. na wesele czy pierwszą Komunię Świętą. W klimacie od pory roku możesz wybrać buty wiosenno-letnie lub jesienno-zimowe. Jeśli tego typu obuwie wkładasz tylko od czasu do czasu, to najczęściej korzystasz z modeli całorocznych.

Czy w teatrze obowiązują te same zasady dotyczące ubioru jak w operze?

W przypadku teatru stylizacja, na jakie się zdecydujesz, nie musi być tak bardzo formalna jak w operze. Z tego możesz wykorzystać większą swobodę. Możesz wybrać koszulę casualową i modną chinosy . W chłodniejsze dni warto poprawić stylizację o sweter w fasonie. Bez grubości o modowe faux-pas możesz włożyć sweter z dekoltem w kształcie litery V lub męskiego golfa. od tego, czy skorzystasz na sweter czy zwykły zestaw składający się z koszuli i marynarki, pamiętaj, aby całość była spójna i stylowa. Do teatru podobnie jak do opery wychodzi się raz na jakiś czas, dlatego uczcić chwilę tętę eleganckim strojem.

Podsumowanie artykułu

Opera to miejsce, w którym występuje elegancki dress code. Wynika to z tego, że koszulę casualową z krótkiej perspektywy trzeba na inną inną. Do operacji wybierz czarny lub granatowy garnitur i białą koszulę z długością.

Garnitur smokingowy to doskonały wybór na tak niezwykłe wydarzenia jak wizyta w operze. Idealnie wpisze się w charakter wnętrza i sprawię, że przyda się pięknie. Pamiętaj jednak o doborze obuwia. Pełny wygląd lakierowanych butów ze skóry.

Dorywczo i elementy sportowe nie do działania do wytworności operacji. Dresy, buty sportowe, jeansy, kurtki skórzane, a nawet koszule z krótkim pobytem w domu. W sprawie operacji zbadania zasad – sprawdzi się tylko garnitur i klasyczna ocena.