Jak prać garnitur - czyszczenie

Sprawdź, co robić, aby garnitur zawsze wyglądał świeżo !

Garnitur jest odzwierciedleniem mężczyzny, dlatego należy odpowiednio o niego zadbać. Czasami wystarczą małe czynności, aby elegancki garnitur męski posłużył nam przez wiele lat.

Pranie garnituru

Bardzo często spotykamy się  z sytuacją, w której zastanawiamy się nad domowym lub chemicznym praniem garnituru. Wybierając garnitur, należy pamiętać, że większość ubrań tego typu wymaga prawidłowego czyszczenia w pralni. Jest to niezwykle ważna informacja, która widnieje na metce każdego produktu, to głównie do niej powinniśmy się ustosunkować, planując czyszczenie garnituru. Nieprawidłowe zastosowanie się do wskazówek może spowodować deformację i zniszczenie się odzieży. Jeśli garnitur nie posiada zabrudzeń, a chciałbyś jedynie go odświeżyć, skorzystaj z opcji prania na mokro w pralni, jest ona bezpieczniejsza niż korzystanie ze sztucznych substancji. Oczywiście istnieje możliwość wyprania garnituru w domowym zaciszu, ale tylko i wyłącznie, jeśli producent na to zezwala. Wtedy powinniśmy skorzystać z programu do delikatnych tkanin, a temperatura wody powinna wynosić 30 stopni, następnie do pojemnika należy wlać płyn do prania ręcznego i gotowe!
 

Czyszczenie na co dzień

Panowie dbający o swój garnitur podczas noszenia bardzo często stosują wałek czyszczący do garnituru. Na rynku występują różne wielkości i rodzaje rolek czyszczących, które stały się fenomenem, ze względu na możliwość zastosowania ich w każdym momencie. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdybyś chciał odświeżyć garnitur ślubny przed wielką ceremonią. Wałek czyszczący do garnituru można zakupić w niemalże każdym sklepie.


Pielęgnacja garnituru w domowym zaciszu

Po całym dniu użytkowania garnituru warto go oczyścić i użyć profesjonalnej szczotki z naturalnym włosiem, która przeznaczona jest do takiego typu tkanin. Marynarkę oraz spodnie należy przetrzeć delikatnie szczotką następnie powiesić na grubszym wieszaku. Jeśli chciałbyś zadbać o dodatkową pielęgnację, powieś garnitur na balkonie – takie rozwiązanie sprawi, że garnitur zostanie odświeżony z różnego rodzaju zapachów.
Panowie, którzy posiadają generator pary, mogą użyć go w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów, tym rozprostowując wszelkie zagniecenia. Domowym sposobem jest rozwieszenie garnituru nad wanną z gorącą wodą, wytwarzana para będzie miała takie samo działanie jak użycie parownicy.
 

Prawidłowe przechowywanie garnituru

Marynarkę należy powiesić na wieszaku, który jest dobrany do szerokości i rozmiaru marynarki. Zazwyczaj przy zakupie garnituru w eleganckich sklepach wieszak otrzymujemy wraz z kompletem. Mamy wtedy pewność, że wieszak nie zdeformuje szwów marynarki i nie pozostawi wypukłości. Spodnie garniturowe należy, zawiesić nogawkami do góry - w tym przypadku niezbędny jest wieszak z żabkami, dzięki temu spodnie nie będą miały zagnieceń. Jeśli chcemy trzymać garnitur w szafie, należy zagospodarować odpowiednią przestrzeń, aby garnitur miał odpowiednią ilość miejsca i nie zyskał zagnieceń. Podczas transportu najlepiej wyposażyć się w pokrowiec na garnitur, dzięki temu unikniemy niepotrzebnych zagnieceń bądź plam, które mogą się pojawić, gdy nieodpowiednio zabezpieczymy ubiór. Odradzamy trzymanie w szafach garnituru w pokrowcu z uwagi na materiał, z którego wykonany jest garnitur. Tkaniny wysokiej jakości muszą mieć odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli chciałbyś, aby Twój garnitur wisiał w nietuzinkowym opakowaniu, postaw na printowy pokrowiec.
 

Spodobał Ci się artykuł? Czytaj także: Jak ubrać się w walentynki?