Jak dobrać koszulę do sportowego garnituru?

Sportowy garnitur, choć ma mniej formalny charakter również wymaga odpowiednio dobranej koszuli. Postaw na smart casual!

męska koszula w kwiaty

Jak dobrać koszulę do sportowego garnituru? Wybierz koszule casual

Dobierając garnitur sportowy, należy pamiętać o kierowaniu się takimi samymi zasadami, jak przy doborze eleganckiego garnituru biznesowego lub garnituru na wesele. Przypominając zasady: marynarka od garnituru powinna kończyć się powyżej pośladków, powinna również być prawidłowo osadzona na ramionach, a klapa marynarki nie powinna odstawać na klatce piersiowej. Ważna jest również długość rękawów, które nie powinny być ani za krótkie, ani za długie. Idealna długość jest wtedy, gdy mankiet koszuli wystaje na około jeden centymetr.

Czytaj także: Modelowanie sylwetki męskiej przy pomocy koszuli

W garniturze sportowym spodnie również muszą być prawidłowo osadzone i może mogą być zbyt krótkie. Spodnie oczywiście warto dopasować do figury, dlatego rozróżniamy m.in. spodnie slim fit i regular fit. W modelach o wąskim kroju spodnie powinny dotykać połowy wysokości buta. Natomiast spodnie o prostym kroju muszą sięgać szczytu pięty. Spodnie są za ewidentnie krótkie, jeśli podczas chodzenia, siedzenia lub stania widać skarpetki. Idealnie dopasowany garnitur sportowy oczywiście obejmuje również odpowiednią koszulę. Musi idealnie pasować pod kombinezon zarówno pod względem rozmiaru, jak i koloru i nie może wysuwać się ze spodni podczas drobnych ruchów.

Koszule casualowe - jakie wybrać?

Aby zawsze mieć stylowy ubiór, codziennie potrzebna jest świeżo uprana i wyprasowana koszula. Najlepiej mieć dużą liczbę koszul do codziennej zmiany. Koszule mogą “przeżyć” częste pranie tylko dzięki dobrej jakości wykonania i doskonałej jakości materiału. Kupując koszule casualowe, zwróć uwagę na atrybuty “łatwa pielęgnacja” i “non iron”! Nasz sklep internetowy oznacza również wyjątkowo krótkie dostawy i bezpłatne zwroty. Zwłaszcza, jeśli jesteś zajęty pracą, warto robić zakupy online

Czytaj także: Jaką koszulę wybrać na święta?

Klasyczne kolory takie jak biały i niebieski są szczególnie popularne w koszulach pasujących do garnituru sportowego. Dla mężczyzn, którzy chcą bardziej eksperymentować ze swoim wizerunkiem, mogą wybrać odcienie różu, motywy florystyczne na koszulach, geometryczne wzory lub motywy zwierzęce. Odcienie niebieskiego zawsze wydają się klasyczne, świeże i stylowe we wszystkich odcieniach - jasnych i średnich. Niebieskie koszule pasują zarówno do garniturów czarnych, jak i szarych, niebieskich lub brązowych. Można je łączyć na wiele sposobów. Oczywiście klasyczna para to: biała koszula w biurze i grafitowy garnitur sportowy. Zwróć również uwagę na kołnierzyk. Kołnierzyk Kent lub kołnierzyk włoski jest wszechstronny, jeśli chodzi o rozwiązanie kołnierza koszuli biznesowej. Na szczególnie formalne okazje lepiej jest założyć koszulę z kołnierzykiem włoskim. Koszule do garnituru to zawsze koszule z długimi rękawami. Koszula z krótkim rękawem nie powinna być zakładane do pracy, nawet w najgorętsze dni. Niestety, nie ma alternatywy i absolutnie nie ma mowy, nawet krawat nie usprawiedliwia tego faux-pas. W tropikalnych temperaturach można tylko podwinąć rękawy lub nałożyć lekkie materiały, takie jak mieszanka bawełny i lnu. Ale bądź ostrożny: len ma przewiewny i lekko chłodny efekt, ale bardzo szybko się marszczy. Koszule do garnituru są w większości wykonane z bawełny ze względu na doskonałe właściwości pielęgnacyjne, oddychające i noszące. Domieszka włókien syntetycznych daje efekt kształtowania, więc procent elastanu jest powszechny, szczególnie w wąskich koszulach. Nawiasem mówiąc, istnieje inna wskazówka dla materiału: zawsze upewnij się, że materiał nie jest zbyt cienki. W ten sposób można zapobiec nieestetycznym plamom potu i prześwitywaniu skóry.

Czytaj także: ABC wyboru męskiej koszuli ślubnej


Koszula na co dzień do sportowego garnituru

Wąski krój, regularny krój lub krój niestandardowy koszuli - w zasadzie można odróżnić każdy z tych modeli. Istnieje wyraźny trend wśród mężczyzn na tak zwane modele slim fit. Dopasowany krój, tj. koszule typu slim fit, sprawiają, że cały strój wygląda nieco bardziej nowocześnie i wzrok koncentruje się na talii. To sprawia, że ​​ramiona wyglądają nieco szerzej. Ten typ koszuli polecany jest wyłącznie bardzo szczupłym mężczyznom. Klasycznie koszule były cięte szerzej, prosto i bez kształtowania, dlatego są regularnie dopasowane. Proste modele mogą ukryć niedoskonałości wokół brzucha. Nawiasem mówiąc, błędem jest, że mężczyźni o dużych rozmiarach powinni raczej używać zwykłej biznesowej, prostej koszuli. Zbyt luźne koszule również nie wpłyną pozytywnie na sylwetkę.

Koszule męskie casual - dobrze ubrany mężczyzna w pracy

Jeśli chodzi o klasyczne niezbędne rzeczy w pracy, zawsze ważne jest, aby mężczyźni skoncentrowali się na jakości. Oprócz garnituru sportowego, dobrze dobranych butów i odpowiednich akcesoriów (takich jak krawat, spinki do mankietów i torba), nacisk kładziony jest również na odpowiednią koszulę. Bądź dobrze ubrany na spotkania z klientami. W wielu branżach odzież półformalna jest dopuszczalna jako codzienna forma ubioru. Zebraliśmy najważniejsze zasady stylu, informacje i działania, a nie na koszulkach biznesowych.