Jak dobrać koszulę do garnituru na wesele?

Szukasz koszuli na wesele, która będzie dobrze dopasowana do garnituru? Sprawdź czym się kierować i skorzystaj z bogatego wyboru modeli w różnym stylu.

Zastanawiając się nad męską stylizacją weselną, jednym z kluczowych pytań brzmi: jaką koszulę wybrać? Obecnie na rynku jest bardzo wiele propozycji, w zależności od tego, jaki masz charakter i co się Tobie podoba. W ofercie naszego sklepu znajdziesz świetne propozycje dla Pana Młodego oraz gości weselnych.

Jaka koszula będzie wygodna na wesele?

Jako mężczyzna przy zakupie zapewne zwracasz uwagę na kilka szczegółów. Jednym z bardziej istotnych jest praktyczny aspekt ubioru. Łącząc to z faktem, że wiele ślubów odbywa się latem, staje się to dla męskiego ubioru testem wytrzymałości, gdyż musisz wytrwać w pełnym ślubnym garniturze. Zwłaszcza jeśli jesteś Panem Młodym, nie wypada, byś przynajmniej na początku imprezy, prezentował się bez marynarki. Chcesz wybrać koszulę, która sprawi, że będziesz się czuł wygodnie w różnych okolicznościach.

 

Z pewnością chcesz zadbać o to, by dobrze wyglądać na swoim ślubie. Warto  dopasować koszulę także pod kątem jej koloru lub wzoru. Jest to o tyle ważne, byś zgrał się ze stylizacją Panny Młodej. W tym celu najlepiej poproś swoją przyszłą małżonkę o próbkę materiału jej sukni. Salony ślubne powinny bez problemu wręczyć jej taki fragment tkaniny. Dzięki temu będziesz miał pewność, w jakim kolorze ona będzie i jaki kolor koszuli będzie najlepiej pasował.

Koszula na wesele - w jakim kolorze?

Świetnym wyborem może być biała koszula, która należy do najbardziej uniwersalnych kolorów formalnych i pasuje praktycznie do garnituru w każdym stylu. Jeśli jednak okaże się, że suknia panny młodej posiada odcień nieco odmienny od standardowego, możesz bez problemu dobrać koszulę niebieską, w kolorze beżowym lub nawet różową.

 

Gdybyście z małżonką zdecydowali się pójść w nieco bardziej nowoczesnym kierunku lub zdecydowali się na styl boho, zdecydowanie otworzy się przed Tobą możliwość ubioru wzorzystej koszuli. Oczywiście warto być ostrożnym, by stylizacja nie wyszła poza granicę stylizacji ślubnej i nie weszła w pełny casual. Jeśli chcesz mieć pewność, że perfekcyjnie dobierzesz każdy szczegół ubioru, koniecznie odwiedź jeden z naszych salonów, które zlokalizowane są w całej Polsce. Nasi eksperci wizerunku pomogą dobrać Ci odpowiedni rozmiar oraz doradzą w kwestii konkretnego stylu zarówno garnituru, jak i koszuli na wesele.

Koszula do muchy czy krawata?

Pewnie już podjąłeś decyzję co do tego, jaki element dopełnienia stylizacji chcesz ubrać – krawat czy muchę. Pamiętaj, że koszule różnią się od siebie kształtem kołnierzyka, a te w różnym stopniu prezentują się z jednym lub drugim dodatkiem. Koszula do muchy z pewnością powinna się odznaczać nieco szerszym kołnierzykiem typu kent lub włoski. Jeśli natomiast chcesz wyglądać formalnie i planujesz założyć frak lub smoking, koniecznie postaw na koszulę z kołnierzykiem łamanym – dedykowaną do tego typu stylizacji. Koszule do muchy posiadają przeważnie plisę lub wyróżniające się, ozdobne guziki. W przypadku modelu do krawata pasuje większość kołnierzyków.

 

Koszula ślubna to tak naprawdę podstawa męskiej stylizacji w ten wyjątkowy dzień. Jeśli masz ochotę na wyjątkowy jej wyraz, koniecznie sprawdź możliwość szycia na miarę. Oprócz koszuli na miarę możesz w naszej ofercie zamówić realizację garnituru, wraz z wszystkimi jego elementami.