Garnitur biznesowy

Wybierając garnitur biznesowy mężczyźni powinni kierować się jego wysoką jakością, ale także relatywnie niską ceną – używany bowiem na co dzień, będzie potrzebował zmiennika.

Jakość

Decydując się na zakup garnituru biznesowego należy kierować się przede wszystkim jakością. To ważne, ponieważ ta cecha sprawi, że mężczyźni będą czuli się w nim komfortowo przez cały dzień. Najlepiej zdecydować się na te wyszyte z tkanin o wysokiej zawartości wełny. Jest to materiał naturalny, gwarantujący że skóra oddycha. Dodatkowo wełniane garnitury są odporne na zagniecenia i nie odkształcają się.

Wzory i kolory

Garnitur noszony do pracy powinien być przede wszystkim formalny. Dlatego też decydując się na jego zakup Panowie powinni wybierać raczej stonowane kolory. Doskonale będą pasowały tutaj różne odcienie granatu, szarości czy – na bardzo formalne spotkania – czerń. Tkaniny z których garnitury są wyszyte powinny być raczej gładkie, ewentualnie z bardzo delikatnym mikrowzorem – muszą pasować na każdą okazję i nie powinny być zbyt krzykliwe.

Dodatki

Równie ważne co sam garnitur są dodatki, które do niego dobierzemy. W zależności od stopnia formalności preferowanego w pracy Panowie mogą zdecydować się nosić krawat lub z niego zrezygnować. W przypadku pierwszego wariantu polecamy krawaty gładkie w kontrastowym kolorze np. bordowym, lub te w szerokie pasy – doskonale dopełniające biznesowe stylizacje. Warto pamiętać także o poszetce – najlepiej sprawdzi się tutaj ta złożona w bardzo elegancki, prosty wzór TV-fold. Równie dobrze co biała ozdobna chusteczka sprawdzi się także ta w odcieniu czerwonego.