Garnitur a długość spodni

Co zrobić, aby Twoje spodnie prezentowały się idealnie?

długość nogawki

Proces dobierania spodni pod względem odpowiedniej długości jest dla mężczyzn niemałą zagwozdką. Ten drobny szczegół może zniszczyć nawet najbardziej elegancką stylizację, dlatego warto zapoznać się z naszym artykułem, aby odpowiednia długość spodni już nigdy nie przysparzała Ci kłopotów.

Eleganckie spodnie garniturowe, niezależnie od okazji, wymagają nienagannej prezencji. Brak zagnieceń, ich czystość oraz odpowiednio dobrana do sylwetki długość, świadczą o dbałości o każdy szczegół. Jak to zrobić, aby Twoje spodnie prezentowały się perfekcyjnie?

Wybierana przez mężczyzn długość spodni od garnituru w gruncie rzeczy zależy od ich wyczucia stylu oraz poczucia estetyki. Dlaczego? Ponieważ są osoby kierujące się tylko i wyłącznie trendami, narzuconymi przez światowe domy mody, które w jednym sezonie informują o tym, iż najmodniejszą długością spodni jest ta sięgająca zaledwie do piszczeli, a w kolejnym nogawki ciągnące się po ziemi. Inni zaś uważają, że kompromis nie istnieje, a spodnie powinny sięgać dokładnie do połowy obcasa i ani centymetra więcej.
 
O gustach się nie dyskutuje, jednakże jeśli chcesz zachować ponadczasową klasę i elegancję w każdej sytuacji, powinieneś zapoznać się z poniższymi zasadami.
 

Długość spodni

 
Długość nogawki wpływa na wygląd całej stylizacji. Zbyt długie spodnie powodują brzydkie marszczenie tkaniny przy kostkach, co daje poczucie, że stylizacja została Ci podarowana przez starszego (i wyższego) brata. Z kolei za krótkie spodnie sprawiają, że dorosły mężczyzna wygląda po prostu niepoważnie.
 
Mimo swojej ogromnej popularności teza „nogawka powinna sięgać do połowy obcasa” jest błędna, a ślepe podążanie za tą regułą może zakończyć się modową wpadką. Najważniejsze to zaufać swojemu gustowi oraz obserwacjom poczynionym w odbiciu lustra.

Długość a szerokość spodni

 
Prawidłowa długość spodni zależy nie tylko od aspektu wizualnego całej stylizacji, wzrostu, czy modelu spodni, ale także od szerokości ich nogawek. Szerokość nogawki ma bowiem ogromne znaczenie – zasada jest taka, że spodnie mogą być dłuższe w przypadku szerszej nogawki (24-26 cm) – powinny one wówczas sięgać do obcasa i zakrywać wiązanie buta.
Jeśli chodzi o wąskie nogawki (16-19 cm), to tutaj można sobie pozwolić na odrobinę krótsze modele - takie, które swoją dolną krawędzią dotykają cholewki. Według Włochów spodnie powinny mieć taką długość, aby stylizacja eksponowała buty, a czasami nawet skarpetki.
Nogawka o średniej szerokości (20-23 cm) charakterystycznej dla większości marek mody męskiej, zobowiązuje do długości sięgającej do połowy cholewki i wówczas tego typu spodnie wyglądają najlepiej.
 długość nogawki w spodniach

Złoty środek

 
Mimo wszystko nie warto trzymać się sztywno zasad, nie uznając żadnych kompromisów. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność, ciągle kontrolując, czy nogawki ciągle tkwią w tym samym miejscu. Normą jest, że przy ruchu mogą one zmienić swoje położenie, czasami nawet odsłaniając delikatnie skarpetki. Zaufać swojemu dobremu smakowi. Jeśli Twoja wyprostowana sylwetka wygląda dobrze, a spodnie tworzą na kancie jednolitą linię, to oznacza, że wybrałeś odpowiednią długość spodni.

szary garniturniebieski garnitur w kratębeżowy garnitur
 

Zainteresował Cię ten artykuł? Czytaj także: Spodnie męskie i ich rodzaje