Dzień Szelek - klasyczne dodatki w nowoczesnym wydaniu!

W ciągu roku są takie dni, które przypominają o wyjątkowości męskich stylizacjach. To świetna okazja, by ubrać się inaczej niż zwykle lub włożyć to co lubisz. Jednym z takich dni, jest Dzień Szelek!

Szelki spełniają swoją funkcję jako alternatywa do paska. Utrzymują spodnie na odpowiedniej wysokości, będąc podpiętym do obwodu spodni. W ten sposób jednocześnie są elementem ozdobnym oraz praktycznym. 

Skąd wzięły się klasyczne szelki?

Historia szelek rozpoczęła się od brytyjskiego przedsiębiorcy Alberta Thurstona, który do dziś jest najbardziej prestiżową i szanowaną marką specjalizującą się w produkcji klasycznych szelek. Całość produkcji jest realizowana w Wielkiej Brytanii.

Współczesne szelki różnią się od tych niegdyś zakładanych. Te klasyczne zapinane były do spodni za pomocą guzików, natomiast obecnie używa się do tego metalowych żabek. Druga różnica to użyte materiały. W szelkach brytyjskich wykorzystuje się specjalny rodzaj nierozciągliwego materiału wełnianego zwanego box-cloth, który przypomina filc, natomiast wersje współczesne zrobione są przede wszystkim z rozciągliwej gumy. 

Prawdą jest, że spośród sposobów przytrzymywania spodni, skórzany pasek jest najczęściej spotykanym wyborem. Współczesna moda męska, napędzana klasyką elegancji, coraz częściej prowadzi mężczyzn z powrotem do dawnych metod i stylów. Dochodzimy do tego, że panowie chętnie ubierają się w sposób rozpoznawalny, wyjątkowy, taki który będzie się wyróżniał. 
 

Powrót do klasyki

To jest powód, przez który szelki powoli znów wracają do łask. Łączą w sobie zarówno aspekty ozdobne, jak i praktyczne. Chętnie po takowe sięgają panowie, wyróżniający się nieco większymi rozmiarami. Szelki przyczepione do spodni, elegancko opinają się na koszuli, sprawiając, że cała stylizacja jest gładka i schludna. Jednocześnie optycznie wydłużają sylwetkę, przez co staje się ona wysmuklona, podkreślając walory estetyczne do prezencji mężczyzny plus size. 

Jeśli chcesz upiększyć swoją stylizację lub sprawić, że będzie nieco bardziej ciekawa, wystarczy, że postawisz na ciekawe dodatki. W naszej ofercie znajdziesz wiele drobnych elementów, niezależnie czy planujesz włożyć męski garnitur, czy zamierzasz ubrać się na co dzień. Świetnym przykładem są ozdobne bransoletki, które będą świetnie wyglądać zarówno w przypadku casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacji. Tak samo w przypadku szali czy skórzanych rękawiczek, spełniających podobnie jak w przypadku szelek, jednocześnie funkcję praktyczną oraz ozdobną. Ochronią one przed chłodem oraz pięknie dopełnią stylizację z modnym męskim płaszczem