Co warto kupić na letnich wyprzedażach?

Letnie wyprzedaże - czas ogromnych promocji. W jakie elementy męskiej garderoby najbardziej warto zaopatrzyć się na wyprzedażach? Podpowiadamy!

koszula we wzór ptaszek

Letnie wyprzedaże
to coś, na co czeka większość kobiet. Ostatnimi czasy także mężczyźni polubili kupowanie w promocyjnych cenach, a więc i oni z niecierpliwością czekają, aż w sklepach zaczną się obniżki cen. Co warto kupić na letnich wyprzedażach i na rabaty jakiego rzędu możemy liczyć?

Czytaj także: Letnia moda męska i jej niezbędne elementy

Kiedy zaczynają się letnie wyprzedaże?

Większość sklepów decyduje się obniżać ceny już na początku czerwca, gdy temperatury na zewnątrz stają się coraz wyższe, a astronomiczne lato jeszcze się nie rozpoczęło. Jest to bowiem idealny czas na to, aby uzupełnić letnią szafę i zakupić nowe ubrania, a także buty czy różnego rodzaju akcesoria. Niektóre sklepy oferują obniżki o wiele wcześniej, są to tak zwane promocje między sezonowe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj są one znacznie niższego rzędu niż te, które rozpoczną się w czerwcu. Ponieważ wielu klientów jest przyzwyczajonych do stałych okresów wyprzedaży, wielu sprzedawców i sklepów internetowych nadal się do nich stosuje. Ponadto okresy te są również logistycznie korzystne dla dealerów.

Czasami jednak na wyprzedaż odzieży czy wyprzedaż butów musimy poczekać nieco dłużej. Sklepy z wyższej półki bądź takie, które nie produkują odzieży masowo, często każą czekać na obniżki nawet do połowy lipca, niemniej jednak wtedy trwają one dłużej, czasami nawet do września. W pozostałych przypadkach letnie wyprzedaże kończą się zwykle w okolicach sierpnia, kiedy to do sklepów wprowadzana jest kolekcja jesienno-zimowa.

Buty męskie 121477 navy

Letnia wyprzedaż - najpopularniejsze produkty

Wśród mężczyzn największą popularnością cieszy się oczywiście odzież dedykowana typowo letniej porze. Panowie często decydują się kupować krótkie spodnie zarówno te, które noszone są na co dzień, jak i modele bardziej eleganckie. Wyprzedaż ubrań to także czas, kiedy mężczyźni uzupełniają garderobę w koszulki - bardzo modne w ostatnich sezonach są koszulki polo, jednak inne modele również warto mieć. Na wyprzedaży często kupowane są także buty, zazwyczaj klapki, sandały i trampki. Są to uniwersalne obuwie na lato, które dzięki obniżkom nie kosztują zbyt wiele. Panowie lubią też kupować odzież elegancką, między innymi koszule, garnitury, marynarki. Zwykle są one w bardzo wysokich cenach, dlatego jeżeli tylko to możliwe, muszą poczekać na sklepowych półkach do czasu obniżek.

Marynarka OTTAVIANO MAGS000331

Wyprzedaż odzieży - na jakie promocje można liczyć?

Kiedy wyprzedaż się zaczyna? W sklepach promocyjne ceny wprowadzane są stopniowo. Zazwyczaj wyprzedaż ubrań i obuwia rozpoczynają obniżki rzędu 20-30 procent. Na większe rabaty możemy liczyć po około dwóch lub trzech tygodniach, kiedy to odzież można kupić nawet o połowę taniej. W kolejnych tygodniach promocje sięgają nawet 70 procent, żeby na sam koniec osiągnąć wartość 80-90 procent, czyli prawie ceny produkcyjnej. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że im później zdecydujemy się wybrać na wyprzedaże, tym mniejszy asortyment mamy do wyboru i mniejszy zakres rozmiarów. Dlatego też większość panów rusza do sklepów wraz z początkiem obniżek, aby móc kupić jak najwięcej, pomimo że ceny nie są jeszcze bardzo korzystne. 

Ubrania z wyprzedaży - czy wciąż będą modne?

Ubrania, które sklepy decydują się wyprzedać, zazwyczaj pochodzą z bieżących kolekcji. Są to modele, które albo nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, albo ich cena była zbyt wysoka, aby większość mężczyzn mogła sobie na nie pozwolić. Letnie wyprzedaże czasami obejmują także poprzednie kolekcje, to znaczy sprzed roku lub kilku lat. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że moda nie przemija tak szybko i większość rozwiązań pozostaje z nami na dłużej, zatem nie należy martwić się o to, że ubrania, które kupimy, będą wkrótce niemodne. Zasada ta dotyczy szczególnie ubrań eleganckich, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze warto mieć w swojej szafie kilka ciekawych modeli. 

Oto kilka wskazówek, jak najlepiej zaoszczędzić na sprzedaży:

  • Obserwuj zmiany cen produktów, które lubisz.
  • Przed rozpoczęciem sprzedaży utwórz listę zakupów rzeczy, których naprawdę potrzebujesz.
  • Kompletuj całe ubrania, które realnie będziesz mógł nosić na kilka różnych okazji - od randki, po rozmowę o pracę i rodzinne spotkania.
  • Zwróć uwagę na warunki zakupu przedmiotów sprzedaży. Czy do tego jest gwarancja? Czy można wymienić produkt? Ile wynosi czas przesyłki?
  • Czy możesz zrealizować kupon lub wprowadzić kod rabatowy przy zakupie online? 
  • Letnie wyprzedaże trwają od końca czerwca / początku lipca do końca sierpnia / początku września. Z powodu kryzysu COVID-19 wyprzedaż w lecie 2020 r. może potrwać dłużej.

Wyprzedaże letnie to długo wyczekiwany okres zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Warto pomyśleć o zakupie ubrań właśnie w tym czasie, gdyż można liczyć na korzystne ceny, a czasami nawet dodatkowe rabaty, głównie pod koniec wyprzedaży. Należy jednak pamiętać, że im później wybierzemy się do sklepu, tym bardziej ograniczony będzie nasz wybór. Warto zatem się spieszyć, aby zdobyć upragnione modele ubrań i obuwia w korzystnych cenach. 

Spodnie RICCARDO 15-46K