Buty młodzieżowe - jakie wybrać obuwie dla modnego nastolatka?

Wygodne sneakersy i eleganckie buty na ważne okazje. Sprawdź buty młodzieżowe w Giacomo Conti.

sneakersy młodzieżowe
Niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają - nastolatki zawsze lubią modne i wygodne buty. Są również przy tym niesamowicie wybredne. Jeśli chodzi o wygląd
butów młodzieżowych, często mają obsesję na punkcie szczegółów, które nie wydają się ważne dla dorosłych. Z drugiej strony nastolatki nie „ubierają się” w ten sam sposób, co dorośli. Jak zatem wybrać buty, które przypadną młodemu buntownikowi do gustu? Zobacz nasze buty młodzieżowe w ofercie Giacomo Conti.

Od czego zacząć wybierać buty młodzieżowe?

Problem tutaj przy wyborze dobrych butów dla nastoletnich pociech polega na tym, że oprócz zaspokojenia preferencji i zapewnienia komfortu użytkownikom, muszą one zadbać o funkcjonalność i trwałość. Ponieważ aktywne nastolatki przechodzą przez wiele zajęć w szkole, buty szybko się zużywają. Dlatego rozpoznanie, które buty młodzieżowe są dobrej jakości do długotrwałego użytkowania, nie jest łatwym zadaniem.

Czytaj także: Jakie buty ubrać do jeansów? Klasyczne, sportowe, a może półformalne?

Buty młodzieżowe - bo liczy się styl

Wybór odpowiedniego stylu butów dla młodzieży może być niekończącą się wycieczką po sklepach (chociaż zachęcamy do tego, aby kupić buty młodzieżowe w sklepie internetowym). Dorośli nie rozumieją młodzieży - pociechy nie rozumieją rodziców. Dzieje się tak z powodu luki pokoleniowej, w której to rodzice zwykle mają klasyczny gust, jeśli chodzi o buty. Jednak nastolatki nie są tymi, którzy chcą iść na kompromis w kwestii koloru lub wyjątkowości.

Sneakersy BUNN000084

Aby pomóc rodzicom w zrozumieniu różnych stylów obuwia:

  • Sportowe - sneakersy i trampki są niezwykle popularne w każdym wieku. Sportowe obuwie jest lubiane przez nastolatków ze względu na ich łatwość dopasowania z każdym codziennym strojem. Na dodatek są niezwykle wygodne. Buty z płótna, materiału tekstylnego, tkaniny lub innych lekkich materiałów będą miały lepszą wentylację. Niektóre buty mogą mieć małe perforacje mające na celu zwiększenie tej zdolności.
  • Buty młodzieżowe na specjalne okazje - mogą to być mokasyny, które świetnie łączą się z długimi, jak i krótkimi spodniami typu chinos. Nastolatki mogą je nosić na randki przy kawie lub na spotkanie grupowe po szkole.
  • Eleganckie obuwie - półbuty wizytowe zakładane na specjalne okazje, takie jak studniówka i matura.

Czytaj także: Znaczenie butów w modzie męskiej.

Eleganckie i modne buty młodzieżowe na studniówkę

Osiągnięcie efektu eleganckiego wystroju wymaga więcej wysiłku, niż mogłoby się wydawać. Studniówka jest pierwszym balem, na którym wymagany jest garnitur, biała koszula i… modne buty młodzieżowe w eleganckim tonie. Jakie modele może wybrać młodzieniec wchodzący w dorosłość?

Buty męskie BUKN000009

  • Derby

Derby to prawdopodobnie najpopularniejszy but wyjściowy dla mężczyzn. Charakteryzuje się tak zwanym „otwartym sznurowaniem”. Oznacza to, że dwie części, przez które przewleczone są sznurowadła, nie dotykają się, ale pozostawiają między nimi szczelinę, nawet gdy but Derby jest sznurowany, a kokarda zawiązana. Zwykle dwa kawałki skóry do sznurowania wyglądają trochę jak dwa skrzydła, które spoczywają na bucie. Derby są dostępne w wielu różnych wersjach, wykonanych z gładkiej skóry i zamszu, w kształcie okrągłym lub kwadratowym.

  • Oxford

Buty typu oxford to nieco bardziej eleganckie buty sznurowane. Posiada tzw. “zamknięte sznurowanie”. Oznacza to, że dwie części, przez które przewleczone są sznurowadła, leżą od krawędzi do krawędzi, więc po zawiązaniu żadna szczelina nie pozostaje otwarta. Często w bucie używa się skórzanych elementów sznurowania. Eleganckie buty Oxford to idealne buty garniturowe na bardziej formalne okazje.

  • Brogsy

Brogsy są często projektowane z otwartym sznurowaniem, jak derby, i w ten sposób są noszone głównie z codziennymi, codziennymi strojami biznesowymi, ale dobrze pasują również do tweedowego garnituru lub swobodnego stylu ze sztruksowymi spodniami lub chinosami. Z drugiej strony półbrogsy są zwykle projektowane z zamkniętym sznurowaniem, czyli jako oksfordy, dlatego szczególnie nadają się jako buty do bardziej eleganckich garniturów i na bardziej formalne okazje.

Czytaj także: W jaki sposób dobrać buty do garnituru?

Modne buty młodzieżowe - podsumowanie

Nastolatki chcą butów, które są nie tylko funkcjonalne, ale dobrze wyglądają zarówno na co dzień, jak i na imprezę. Najlepsze buty powinny spełniać wszystkie te wymagania, które ma nastolatek. 

Buty męskie BUCN000058


Gdzie znaleźć modne buty młodzieżowe? Możesz zapytać swoje nastoletnie dzieci lub poszukać źródeł internetowych i magazynów o modzie, aby sprawdzić, które modele butów są obecnie popularne. Możesz również zwrócić uwagę na rodzaje butów, które większość nastolatków nosi, kiedy wychodzą, im więcej razy je widzisz, tym bardziej prawdopodobne jest, że są modne. Aby zaoszczędzić czas na poszukiwania, sprawdź buty młodzieżowe w sklepie internetowym Giacomo Conti.