Buty Goodyer hand made Quality

Obuwie jest istotną częścią ubioru, noszone przez cały dzień powinno zapewniać komfort i wygodę. Dzięki połączeniu obu tych funkcji Giacomo Conti może pochwalić się produkt najwyższej klasy.

Jednym z najważniejszych elementów męskiej garderoby są buty. Obuwie jest istotną częścią ubioru ponieważ noszone przez cały dzień powinno zapewniać komfort i wygodę. Właśnie dlatego przy decyzjach zakupowych związanych z butami warto postawić przede wszystkim na jakość. Często dzięki nim stylizacja nabiera charakteru - ta sama marynarka w zestawieniu z butami sportowymi będzie wyglądała zupełnie inaczej niż w połączeniu z obuwiem wizytowym. Z tego względu równie ważny co jakość jest sam design. Dzięki połączeniu obu tych funkcji Giacomo Conti może pochwalić się produkt najwyższej klasy.

Obuwie wizytowe Giacomo Conti Goodyear Hand Made Quality to wyjątkowy produkt, który został wykonany nie tylko z najwyższej jakości naturalnej skóry cielęcej, ale także wyszyty szczególną metodą Goodyear Welted.

Wynaleziona w latach 60-tych XIX wieku, metoda szycia Goodyear Welted, w Polsce zwana szyciem ramowym lub pasowym, do dzisiaj pozostaje jedną z najlepszych metod szycia butów. Zastosowane w niej łączenie jest nie tylko stabilne, ale również elastyczne, zapewniając komfort noszenia przez cały dzień. Już po kilku dniach użytkowania buty dopasują się do kształtu stopy, dając użytkownikowi poczucie lekkości i wygody. Ramowe szycie, w odróżnieniu od prostego zszywania,  powoduje, że do środka buta nie dostaje się wilgoć, a zużyte części – jak podeszwa zewnętrzna - mogą zostać z łatwością wymienione u każdego renomowanego szewca, co w praktyce pozwala na użytkowanie jednej pary przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Dzięki zastosowaniu wyłącznie naturalnych materiałów przy produkcji but oddycha, sprawiając, że  skóra stopy nie poci się i nie męczy.