Błękit w męskiej stylizaji

Tendencje modowe w 2016 roku wskazują, że błękit będzie jednym z wiodących kolorów, letniego sezonu. Przygotowaliśmy dwie propozycje, w których przedstawiamy ujęcie tego koloru w oryginalny sposób.

Tendencje modowe w 2016 roku wskazują, że błękit będzie jednym z wiodących kolorów, szczególnie cieplejszego, letniego sezonu. Panowie najczęściej sięgają po niego przy wyborze koszuli, jednak w tym roku warto przenieść go także na inne elementy garderoby. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dwie propozycje, w których przedstawiamy ujęcie tego koloru w  oryginalny sposób.

Stylizacja nr 1

To propozycja dla odważniejszych mężczyzn. Nie każdy sięgnie po błękitne spodnie, ale możemy zapewnić, że połączone z koszulą w tym samym kolorze zrobią wrażenie na niejednej osobie. Żeby urozmaicić pastelowe odcienie stylizacji, radzimy zdecydować się na koszulę w bardzo modny wzór paisley, który kolorystycznie będzie nawiązywał do granatowej marynarki. Wybór ciemnej marynarki w tym przypadku pomaga uniknąć przesycenia jasnymi kolorami całego outfitu. W każdej stylizacji ważne są szczegóły – brązowy pasek wydobędzie kontrast jasnobłękitnej koszuli, a ciekawie ułożona poszetka postawi przysłowiową kropkę nad i!  

Stylizacja nr 2

Przygotowaliśmy propozycję także dla tych Panów, którzy nie przepadają za jasnymi kolorami spodni, a nie chcieliby rezygnować z błękitu w stylizacji. W tej wersji postawiliśmy na ciemnogranatowe chinosy i odpowiadającą im kolorystycznie koszulę w delikatny kwiatowy wzór. Jasny niebieski przemyciliśmy w marynarce z mikrowzorem. Świeżości i lekkości całej stylizacji nadaje granatowa poszetka w białe grochy. Mnogość wzorów została tutaj spójnie połączona dzięki utrzymaniu jednej, niebieskiej kolorystyki. Dzięki dopełnieniu stylizacji sportowymi butami w ciemnej kolorystyce, outfit sprawdzi się zarówno na wiosennym spacerze, jak i na tzw. Casual Friday w pracy.