Bądź modny w chłodne dni. Sprawdź popularne nakrycia głowy na jesień!

Ciepłe czapki i kapelusze to niezbędne elementy garderoby modnego mężczyzny. Sprawdź propozycje od Giacomo Conti, jakie modele będą modne tej jesieni!

czapka w zestawie z szalikiem

Nakrycie głowy od zawsze towarzyszyło mężczyznom. Czapka lub kapelusz to jeden z tych dodatków, które czekają na odpowiedni moment, aby je odkryć. Podczas poszukiwania własnego stylu, warto sprawdzić męskie czapki i kapelusze Giacomo Conti. Eleganckie, ciepłe i modne! Jak wybrać idealną czapkę na jesień i zimę? Nakrycie głowy to nie tylko ochrona przed chłodem, to także chęć eksponowania swojego indywidualnego stylu. W latach 20. czapka była kultowym elementem ubioru.

Zimno wszędzie, czyli zadbaj o nakrycie głowy

Jakie okrycie głowy wybrać, aby model był jednocześnie uniwersalny i modny? Na jesień do wyboru są następujące czapki: pilotki - skórzane czapki były noszone przez każdego pilota podczas wojny, a obecnie jest chętnie zakładana przez motocyklistów. W środku podszewka zapewnia wentylacją powietrza i komfort noszenia. Mocowana pod brodą za pomocą klamry. Zapewnia ciepło głowy, skroni, uszu i czoła, uszanki - czapka o wojskowych korzeniach, głównie kojarzone z Kanadą, Rosją czy Finlandią. Jak sama nazwa wskazuje, charakterystyczne klapy na uszy chronią przed zimnem. Wyściełana solidną warstwą futra zapewnia maksymalne ciepło głowy i czoła. Pasuje do ciepłych płaszczy o charakterze militarnym, dyplomatki - czapka zrobiona w całości z futra, posiada klasyczny kształt. Pasuje do płaszcza, kaszkiet (nazywany też cyklistówką) - przez wielu określane jako staromodne, z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Kaszkiety nadają się na łagodną jesień i zimę, ponieważ nie zakrywają uszu, klasyczna czapka dzianinowa - czapki typu bean, które cechuje uniwersalność i casualowo-sportowy styl. Pasuje do krótkich płaszczy i kurtek skórzanych. Zestaw czapka i szal męski marki Giacomo Conti to elegancja połączona z lekko norweskim klimatem. Splot dzianiny nadaje czapce i szalikowi oryginalności. Zestaw skutecznie chroni przed zimnem.

Zestaw czapka i szal Giacomo Conti

Z jakiego materiału kupić zimową czapkę?

Najpopularniejszymi dzianinami do stworzenia czapki będzie: kaszmir, wełna, bawełna, wełna merino, akryl, polar.

Wełna

Wełna to najbardziej naturalny materiał pozyskiwany z sierści owiec, uważany za najszlachetniejszy i najbardziej cenny na modowym rynku. Wielką zaletą wełny jest jej termoizolacja, higroskopijność (wchłania nawet 50% wilgoci), nie elektryzuje się, a także nie gniecie się. To dlatego czapka z wełny to najchętniej wybierana opcja na jesień i zimę.

Wełna merino

Wełna merino pozyskiwana jest z owiec, które zamieszkują najtrudniejsze tereny do życia. Ich grupa wełna pozwala im przetrwać nieprzyjazne warunki. Wełna z merynosów jest wyjątkowo miękka i nie powoduje uczucia drapania w porównaniu do swoich innych, wełnianych odpowiedników. Czapki z merynosów są bardzo ciepłe - włókna, które są pofalowane i “blokują” przedostanie się zimnego powietrza do wewnątrz czapki, a ciepłego na zewnątrz. Czapki z merynosów można spokojnie prać w pralce - materiał jest szybkoschnący.

Akryl

Czapka z akrylu, a dokładniej z domieszką akrylu będzie spełniała swoją funkcję nadzwyczaj dobrze. Miękkie i sprężyste czapki z akrylu chronią przed zimnem w komfortowy i modny sposób. Włókna akrylu podczas produkcji poddane są procesowi karbikowania, co sprawia, że są bardziej podobne do wełny. Jedną z głównych zalet akrylu jest jego przystępna cena, właściwości antyalergiczne, brak odkształceń. Wadą jest brak przepuszczalności powietrza i skłonność do elektryzowania się.

Czapka Giacomo Conti Czapka Giacomo Conti