Ach, co to będzie za noc!

No i po świętach. Najedzeni i rodzinnie spełnieni zapisujemy noworoczne postanowienia i zbieramy siły na imprezę sylwestrową. Dla niektórych to jedyna taneczna impreza w roku! Podpowiadamy o jakich stylizacjach warto pomyśleć przygotowując się na noworoczny bal.

Początków sylwestrowych zabaw szuka się w starożytności. Słowo "sylwester" pochodzi z łaciny, w której to imię Silvestris, oznacza człowieka dzikiego, żyjącego w lesie. W kulturach starożytnych przełom roku symbolizował odrodzenie i był hucznie obchodzony. Niezależnie od części świata ten dzień jest ważny właśnie z tego powodu, że zwiastuje coś nowego, przemianę, początek. Niech zatem Nowy Rok będzie okazją do rozpoczęcia pracy nad swoim stylem. Tymczasem sylwestrowa noc będzie pięknym tej podróży początkiem. Przedstawiamy kilka propozycji, które mogą być wykorzystane również przy szeregu innych okazji.

Granatowy smoking

Dla wielbicieli klasyki proponujemy granatowy garnitur VALERIO od Giacomo Conti. To doskonała propozycja na tak wyjątkowe okazje. W składzie znajdziemy aż 90% wełny. Jest jednorzędowa, zapinana na jeden guzik obszyty czarną tkaniną. W zestawie z eleganckimi spodniami MARCO w klasycznym granatowym kolorze. Zaprasowanie w kant nadaje im klasy i optycznie wysmukla sylwetkę.

Smoking Giacomo Conti

Bordo gracja

Dla odważnych i praktycznych proponujemy garnitur męski FILLIPPO, wykonany z tkanin najwyższej jakości, w tym oczywiście wełny. Klasyczna jednorzędowa marynarka z wąskimi, otwartymi połami, ciętą brustaszą oraz kieszeniami z patkami nadaje całości ponadczasowej elegancji. W zestawie zwężane ku dołowi spodnie z zaprasowanym kantem, dzięki któremu sylwetka zostaje optycznie wysmuklona. Garnitur wykonany jest z tkaniny w szlachetnym kolorze bordowym. Gładka, czarna podszewka marynarki wykończona została zwierzęcym printem. Wrrrr.

Wytworna czerń

Elegancki, czarny garnitur męski LIVIO to doskonała jakość wykonania z dbałością o każdy detal w połączeniu ze specjalnie wyselekcjonowaną tkaniną wełnianą włoskiego producenta ZIGNONE tworzą model idealny na ważne, formalne okazje. W skład zestawu wchodzi marynarka smokingowa z szalowymi klapami oraz atłasowym guzikiem w połączeniu z aksamitną tkaniną nadają całości barokowego, uroczystego charakteru. Fason typu slim wraz z pojedynczym szlicem podkreślą walory męskiej sylwetki. Dwie kieszenie cięte bez patek dodają formalnego, ponadczasowego charakteru całemu garniturowi. Cięta brustasza idealnie sprawdzi się w zestawieniu z jasną poszetką. Klasyczne spodnie męskie zaprasowane w kant optycznie wyszczuplą oraz wydłużą sylwetkę.

Bordo zawsze

Garnitur LEONARDO wykonany w całości z wysokiej jakości wełny to produkt luksusowy. Fason slim, w połączeniu z jednorzędową marynarką idealnie dopasuje się do sylwetki. Ponadczasowy krój marynarki z wąskimi, otwartymi połami, ciętą brustaszą oraz kieszeniami z patkami zestawiony został ze zwężanymi ku dołowi spodniami z klasycznie zaprasowanym kantem. Prostą linię garnituru przełamano nietuzinkowym odcieniem szlachetnego bordo.