FULAR - WYZWANIE?

​Ascot, zwany inaczej fularem, jest czymś w rodzaju szala bądź długiej szarfy, której oba końce mają taką samą szerokość. Polecamy go Panom, którzy nie przepadają za noszeniem krawata, a jednocześnie nie chcą ujmować swojej stylizacji formalności.

Nieczęsto spotykamy go na polskich ulicach, ale właśnie dlatego jest doskonałym sposobem na wyróżnienie swojej stylizacji. Ascot, zwany inaczej fularem, jest czymś w rodzaju szala bądź długiej szarfy, której oba końce mają taką samą szerokość. W garderobie męskiej może zastępować chustkę albo krawat – w zależności od ułożenia. Zwykle jest wykonany z jedwabiu i cechuje się wysokim stopniem elegancji. Polecamy go Panom, którzy nie przepadają za noszeniem krawata, a jednocześnie nie chcą ujmować swojej stylizacji formalności.

Ascoty w tegorocznych, bardzo prestiżowych targach mody Pitti Uomo, pojawiły się u Panów powyżej 40. roku życia. Zwykle obecność jakiegoś elementu na tym wydarzeniu zwiastuje nadchodzące trendy. Oczywiście nie oznacza to, że fular nie może być noszony przez młodszych mężczyzn.

Można go nosić na dwa sposoby – w wersji casualowej, jak ozdobną chustkę oraz  w wersji ślubnej, zamiast krawata/musznika. W zależności od tego do jakiej stylizacji ma pasować ascot, będzie się on różnił wiązaniem.

Wiązanie casualowe nazywa się Ascot Scarf i wygląda jak finezyjnie zawiązana wokół szyi chustka. Ascot w tym wydaniu nosi się pod koszulą – zawiązujemy go na skórze szyi a pozostałą jego część eksponujemy jako wystający dodatek znad kołnierzyka koszuli rozpiętego na dwa guziki.

Ascot noszony w wersji casual najlepiej wygląda z kołnierzykiem button down lub takim o szerokich, dłuższych wyłogach.


Wiązanie ślubne, zwane Ascot Tie, stosujemy w sytuacjach, gdy chcemy zastąpić krawat lub musznik fularem. Wiążemy go tak jak krawat - pod kołnierzykiem. Najlepiej wygląda z koszulą z kołnierzem łamanym. Zawiązany w ten sposób będzie idealnym dopełnieniem bardzo formalnej stylizacji, podkreślając wagę uroczystości ślubnej. Istotnym faktem jest to, że w ślubnej wersji fular nosimy tylko w połączeniu z kamizelką

.